Suçsuz bulundu

banner37

Kendisini CHP’nin siyasi danışmanı olarak tanıtıp, 4 kişiyi iş kurma ve vatandaş yapma vaatleriyle dolandırmakla suçlanan Mehmet Algan, aleyhindeki davalardan beraat etti

banner87
Suçsuz bulundu
banner90
banner99

Ahmet UÇAR

Mart – Nisan 2017 tarihleri arasında kendisini Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) siyasi danışmanı olarak tanıtıp, 4 farklı kişiyi iş kurma ve vatandaş yapma vaatleriyle dolandırmakla suçlanan Mehmet Algan, yargılandığı Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi tarafından suçsuz bulundu ve aleyhindeki tüm davalardan beraat etti.

Mehmet Algan, TC ile KKTC’deki siyasal parti ve devlet organlarında tanıdıkları olduğunu söyleyerek, dört farklı kişiyi iş kurma ve vatandaş yapma vaatleriyle toplamda 190 bin 995 TL tutarında dolandırmakla suçlanmıştı.

Algan’ın, 4 farklı kişiye, TC Yardım Heyeti’nden, iş kurmalarını sağlamak için 850 bin sterlin kredi çıkaracağı vaadinde bulunarak dolandırıldığı iddia edilmişti.

Yapılan duruşmaların ardından Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi dün kararını verdi ve Algan’ı suçsuz bularak aleyhindeki suçlardan beraat ettirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108