banner6

Suçsuz olduğunu iddia etti

banner37

Ev arkadaşına ait 1000 TL nakit para ile bir adet valizi sirkat ettiği iddiası ile tutuklanan zanlı M.D, nöbetçi mahkemeye çıkarıldı

Suçsuz olduğunu iddia etti
banner150 banner150 banner151 banner152

Ahmet VAMIK

Ev arkadaşına ait 1000 TL nakit para ile bir adet valizi sirkat ettiği iddiası ile tutuklanan zanlı M.D, nöbetçi mahkemeye çıkarıldı ve aleyhinde 2 günlük tutukluluk emri alındı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi Yargıcı Rauf Kürşad’ın huzurunda görüşülen duruşmada, Başsavcılık adına Savcı Atilla Enver Etkin, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli Polis Memuru Cennet Okur’u tanık olarak dinletti.

Zanlı M.D’nin “Sirkat” suçundan methaldar olduğunu belirten Cennet Okur, 13 Ekim 2017 tarihinde Surlariçi bölgesinde ev arkadaşına ait 1000 TL nakit para ile 1 adet bavulu sirkat ettiği gerekçesiyle tutuklanan zanlının gönüllü bir ifade vererek valizi aldığını kabul ettiğini fakat para sirkat etmediğine yönelik iddialarda bulunduğunu belirtti.

Meseleyle ilgili tahkikatın yeni başladığına dikkat çeken Okur, aranan emare ve alınması gereken tanık ifadeleri olduğunu belirterek zanlının tutuklu kalmasını talep etti.

Mahkemeden söz alan zanlı M.D, işlemediği bir suç yüzünden tutuklandığını ve suçsuz olduğunu söyleyerek, kendisinin de polise karşı tarafla ilgili şikayette bulunacağını belirtti.

Yargıç Rauf Kürşad, tahkikatın selameti açısından zanlı M.D.’nin iki gün süreyle polis nezarethanesinde tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2017, 10:20
banner350 banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88