Suçtan suç işleyerek kaçtı, suç işlemeye devam etti

banner37

Türkiye’de işlediği ‘yaralama’ suçundan arandığı için sahte kimlikle KKTC’ye gelen ve burada da hırsızlık yapan Volkan Çelik, Girne Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 7 ay hapse mahkum edildi

Suçtan suç işleyerek kaçtı, suç işlemeye devam etti
banner90

Meyil AVCAN

Türkiye’de birisini yaralamaktan aranırken, sahte kimlikle KKTC’ye kaçan ve burada da sahte kimliğiyle yaşam sürerken hırsızlık suçu işleyen 29 yaşındaki Volkan Çelik, Girne Ağır Ceza Mahkemesi tarafından yargılandığı ‘Emanetçi tarafından sirkat’ suçundan dün 7 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nin oy birliği ile aldığı kararı okuyan Yargıç Hazal Hacımulla, sanığın işlemiş olduğu “Emanetçi Tarafından Sirkat” suçunun, uzun süreli hapislik cezaları öngörülen ciddi suçlardan olduğunu belirtti.

banner9
Sirkat suçlarının yaygınlaşmaya devam ettiğine dikkat çeken Hacımulla, işverenin çalıştırdığı işçiye olan güvenin sarsıldığını ve bu tür suçlarda yaşanan artışın toplumu tedirgin ettiğini, can ve mal güvenliği olmadığı endişesi yarattığını ve sosyal yaşamı olumsuz etkilediğini vurguladı.

Hacımulla, başkalarının malına sahip olma yetkisinin kimsede olmadığını belirterek, mal ve can güvenliğini etkileyen durumlarda kamu yararını gözeterek, suça meyilli başkalarını suç işlemekten caydırmak adına sanığa verilecek cezaların ibret verici ve caydırıcı olması gerektiğini vurguladı.

Toplumun sosyal yapısını sarsan bu tür suçlara mahkemenin hoşgörülü davranmasının mümkün olamayacağını ifade eden Hacımulla, sanığın suçlu bulunup mahkûm edildiğini açıkladı.

Yargıç Hacımulla, sanık aleyhinde ağırlaştırıcı ve hafifletici unsurların da ceza takdiri yapılırken değerlendirildiğini belirttikten sonra, sanık Volkan Çelik’in mahkûm olduğu ‘Emanetçi tarafından sirkat’ suçundan Girne Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin aldığı oybirliği kararıyla 7 ay hapis cezasına çarptırıldığını belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner108

banner88

banner96

banner107