Suçu birbirlerine atıyorlar

banner37

Aralarında çıkan kavgada birbirlerini bıçakla yaralayan Kuveytli iki genç dün mahkemeye çıkarıldı ve her ikisi aleyhine de 3’er günlük tutukluluk emri alındı

Suçu birbirlerine atıyorlar

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da birbirlerini bıçakla yaralayan Kuveytli iki genç zanlı, dün mahkemeye çıkarıldı.

“Kavga ve rahatsızlık” suçundan mahkemeye çıkarılan Ahmed Khalid Ahmad Sayyam ve Bedir Serhan isimli zanlılar aleyhine üçer günlük tutukluluk emri alındı.

Mahkemede söz alan her iki zanlı da, aleyhindeki suçlamaları reddedip, suçu birbirilerinin üzerine attı.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Umut İnan’ın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Serhan Bundak, meselenin tahkikat memuru olan Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Şükrü Hafız’ı yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Şükrü Hafız, zanlıların, 22 Nisan 2019’da saat 18.45’te umumi bir yerde kavga ettiklerini söyledi.

Şükrü Hafız, aralarında bulunan husumetten ötürü, bir apartmanın avlusunda, makul mazeretleri olmaksızın rahatsızlık yapıp, birbirlerinin vücutlarının çeşitli yerlerine vurduğunu söyledi.

Hafız, zanlı Ahmed Khalid Ahmad Sayyam’ın ağız uzunluğu 10.5, toplam uzunluğu ise 23 santim olan sivri uçlu bıçakla Bedir Serhan’ı yaraladığını anlattı.

Kavga sonucu, her iki zanlının da ellerinde yüzeysel bıçak yarası oluştuğunu anlatan tanık polis, olay sonrası tutukladığı her iki zanlı hakkında başlattığı soruşturmasını salimen yürütebilmek için mahkemeden tahkikat amaçlı 3 gün tutukluluk emri talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren yargıç, zanlıların 3’er gün poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2019, 08:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER