Suçu birbirlerinin üzerine atıyorlar

banner37

İskele’de 2 farklı inşaat alanından 61 kalıp tahtası ve 400 kolon kelepçesi çalmakla suçlanan zanlılardan birinin tasarrufunda 18 adet daha çalıntı kolon kelepçesi bulundu, tutukluluk süreleri 4 gün daha uzatıldı

Suçu birbirlerinin üzerine atıyorlar
banner90
banner99

Ayşe BULUT

İskele bölgesindeki iki farklı inşaat alanından 61 adet kalıp tahtası ve 400 adet kolon kelepçesi çalmaktan tutuklanan E.A., R.K., ve A.A.’nın tutukluluk süreleri 4 gün daha uzatıldı.


Üç zanlıyı dün ek tutukluluk talebiyle mahkemeye çıkaran polis, zanlılardan E.A.’nın çalıştığı bir inşaat alanında 18 adet daha çalıntı kolon kelepçesi bulunduğunu belirtti ve zanlıların beyanlarında birbirlerini suçladıklarını söyledi.


İskele Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Tutku Candaş’ın huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında, İskele Polis Müdürlüğü Adli Şube’de görev yapan polis memuru Mustafa Hacıhasanoğlu yeminli şahadet vererek olguları aktardı.


Tahkikat memuru Mustafa Hacıhasanoğlu, Mağusa sakini zanlı 1 E.A., zanlı 2 R.K., ve Boğaziçi sakini zanlı 3 A.A.’nın, 3-6 Kasım 2020 tarihleri ve 12.00- 19.00 saatleri arasında İskele’de Hurma Sokak’ta yapımı devam eden inşaat alanından, Gazimağusa’da sakin Mustafa Yılmaz’a ait 61 adet 50x3 santimetre ebadındaki toplam 16 bin TL değerindeki kalıp tahtalarını, zanlı 1 E.A.’nın yönetimindeki EU 482 plakalı van araç ile sirkat ettiklerini belirtti.


Söz konusu kalıp tahtalarının 6 Ocak 2021 tarihinde zanlıların Küçükerenköy’de yapmakta oldukları inşaat alanında bulunarak emare alındığının altını çizen Hacıhasanoğlu, yine zanlıların 09-10 Kasım 2020 tarihleri ve 14.00-10.30 saatleri arasında İskele’de Long Beach bölgesinde Şeker Sokak’ta yapımı devam eden inşaat alanından Tuzluca’da sakin Enver Almas’a ait toplam 400 adet kolon sıkma kelepçesi ve 32 adet 3 metre boyundaki kolon sabitleme demirlerini sirkat ettiklerini söyledi.


banner134
İskele Kaza Mahkemesi’nden temin edilen arama emri ışığında 6 Ocak 2021 tarihinde, zanlı 3 A.A.’nın Boğaziçi’ndeki ikametgahında yapılan aramada toplam 157 adet kolon sıkma demirinin tespit edildiğini, ayrıca yine zanlıların Boğaziçi’nde yapmış oldukları başka bir inşaat alanında toplam 159 adet kolon sıkma kelepçesinin tespit edilerek emare alındığını ifade eden Hacıhasanoğlu, aynı zamanda EU 482 plakalı van aracın da emare alındığını kaydetti.


Üç zanlının da 7 Ocak 2021 tarihinde mahkeme huzuruna çıkarılarak aleyhlerine 1 günlük tutukluluk emri alındığını hatırlatan Hacıhasanoğlu, bu süre içerisinde zanlı 1 E.A.’nın Gazimağusa’da Harika Bölgesi Kahraman Sokak’ta inşaatını yapmakta olduğu inşaat alanında 18 adet daha demir bağlama kelepçesi tespit edildiğini ve müştekinin konu kelepçeleri teşhis ettiğini söyledi.


Zanlıların birbirlerini suçlayıcı ifadelerde bulunduğunu ve tahkikatın bu yüzden yavaş ilerlediğini söyleyen Hacıhasanoğlu, zanlı 1 E.A.’nın kalıp tahtaları ve kelepçe demirlerinin tamamını zanlı 2 R.K.’nin kendisine getirdiğini, kalıp tahtalarını 3 bin 600 TL karşılığında satın aldığını, hırsızlık olduğunu tahmin ettiği demirler için ise herhangi bir para vermediğini beyan ettiğini, zanlı 2 R.K.’nin ise hiçbir suçlamayı kabul etmeyerek, “Ben sadece E.A.’nın yanında çalışıyorum” dediğini anlattı.


Her üç zanlının da telefon dökümlerinin incelenmesi gerektiğini ve tahkikatın çok yönlü devam ettiğini vurgulayan Hacıhasanoğlu, zanlılar aleyhine 8 günlük ek tutukluluk emri talep etti.


Savcı Ahmet Özlemler, bu süreyi 4 günle sınırlandırınca, Yargıç Tutku Candaş da zanlıların tutukluluk süresini 4 gün daha uzattı ve sağlık sorunları bulunan zanlı 3 A.A.’nın doktor kontrolünden geçirilmesine emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75