banner6

Suçu, derbederlik!

banner37

Girne’nin göbeğinde öğle saati 236 promil alkolün etkisi altında bağırıp çağırarak, etrafa rahatsızlık veren Özgür Ekmekçioğlu’nun ülkede kaçak olduğu anlaşılırken, aleyhine çok fazla duyulmayan bir de suçlama getirildi

Suçu, derbederlik!
banner151 banner143

Elmas TOKAY

Girne’de önceki gün öğle saatlerinde, cadde üzerinde 236 promil alkollü bir şekilde çevreye rahatsızlık veren ve vatandaşlar tarafından yapılan şikâyet üzerine polis tarafından tutuklanan Özgür Ekmekçioğlu, dün mahkemeye çıkarıldı.

Yapılan araştırma sonrası, 14 Mart 2017 tarihinde KKTC’ye 90 günlük vize ile giriş yaptığı tespit edilen Ekmekçioğlu’nun, kalacak yeri ve işi olmadığı için “derbeder” bir şahıs olduğu belirtildi.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda dün görüşülen davada, iddia makamı adına Savcı Emine Taşkın, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Fatih Burhan Gezer’i tanık olarak dinletti.

Gezer, zanlı Özgür Ekmekçioğlu’nun “sarhoşluk”, “rahatsızlık” ve “derbederlik” suçlarından methaldar olduğunu kaydetti. Zanlının ülkede hiçbir bağlantısı, kalacak yeri ve işi olmadığını belirten Gezer, ülkede şu an kaçak durumda olduğunu söyledi. Gezer, soruşturmanın tamamlandığını belirterek, zanlının bu aşamada uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, zanlının ülkedeki konumuna dikkat çekti ve KKTC’de bağı olmayan, suça karışan kişilerin cezaevinde beklemesi gerektiğine vurgu yaptı. Mesutoğlu, zanlıyı davaları görüşülünceye kadar 7 gün süreyle cezaevine gönderdi.

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2017, 08:16
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104