Suçu, tecavüzkâr alet taşımak

banner37

Gazimağusa polisinin eski eserden tutukladığı Durali Çevikel ve Onur Gazinocu hakkında yürüttüğü soruşturma tamamlandı. Meseleyle bağlantısı bulunmayan Gazinocu salıverilirken, Çevikel’e ise dava okunarak serbest bırakıldı

banner87
Suçu, tecavüzkâr alet taşımak
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa polisinin, Glapsides Plajı’nın park yerindeki bir araçta ele geçirdiği etnografik eser olan 2 adet kama ile Mısır dönemine ait olduğu düşünülen işlemeli taş ile ilgili tutukladığı Durali Çevikel ve Onur Gazinocu hakkında yürüttüğü soruşturma bitti.

Yapılan araştırma ve soruşturma sonucu, böcek şeklinde avuç içine sığabilecek büyüklükte, alt kısımları motifli olan taşın eski eser olmadığı öğrenildi ve suçla bağlantısı bulunmadığı tespit edilen Onur Gazinocu, şartsız salıverildi.

Polis, FA 521 plakalı aracı kullanan Durali Çevikel’e ise, aracın arka koltuğunda, eş olan etnografik nitelikli, ağız uzunluğu 43 santimetre toplam uzunluğu 55 santim olan 2 adet kamayı tasarruf ettiği için, “tecavüzkar alet taşıma” suçundan dava okuyup, adı edileni, mahkemeye çıkartmadan serbest bıraktı.

Çevikel, ileride, Gazimağusa Kaza Mahkemesi tarafından yargılanacak.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2019, 09:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75