Suçunu itiraf etti

banner37

Eğitim amacıyla geldiği KKTC’de Ekim ayından beridir izinsiz ikamet eden Nijeryalı genç, müşteri olarak girdiği bir işyerinden 2 bin 50 TL değerinde kulaklık sirkat etmekten tutuklandı

banner87
Suçunu itiraf etti
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

   Eğitim amacıyla geldiği KKTC’de Ekim ayından beridir izinsiz ikamet eden Nijeryalı genç, Gazimağusa’da müşteri olarak girdiği bir işyerinden 2 bin 50 TL değerinde kulaklık sirkat etmekten tutuklandı.

   Şikayet üzerine incelenen kamera kayıtları sonucu, olaydan 13 gün sonra tutuklanan Muhammed Waziri Ahmed, gönüllü ifade verip suçlarını kabul etti ve işlediği suçlardan ileride yargılanmak üzere, her ne şart altında olursa olsun, 7 günü geçmeyen bir süre, hükümsüz tutuklu olarak Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

   İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, meseleyle ilgili olguları aktarması için, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Mustafa Çebi’yi tanık kürsüsüne çağırdı.

   Tanık polis Mustafa Çebi, zanlının, 5 Haziran 2020’de, Gazimağusa’da faaliyet gösteren, Teknoworld Özcenk isimli işyerine müşteri olarak girip, telefonuna cam filmi taktırdığı sırada, çekmece içerisinden 1 adet, 2 bin 50 TL değerinde kulaklığı sirkat ettiğini söyledi.

   Mustafa Çebi, şikayet üzerine incelenen kamera görüntüleri neticesinde, zanlıyı, 18 Haziran 2020’de tespit edip tutukladığını anlattı ve suçunu itiraf edip gönüllü ifade veren zanlının tasarrufunda bulundurduğu kulaklığı emare zapt ettiğini belirtti.

   Çebi, ayrıca, Nijerya uyruklu olup, eğitim amacıyla ülkeye gelen zanlının, 30 Ekim 2019’dan itibaren muhaceret işlemlerini yaptırmayarak, ülkede izinsiz ikamet ettiğine dikkat çekti.

   Zanlı aleyhine başlattığı soruşturmasını tamamladığını kaydeden tanık polis, mahkemeden ülkede yasal statüsü bulunmayan zanlıyı cezaevine göndermesini talep etti.

   Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzler, zanlının, davaları görüşülünceye değin, her ne şart altında olursa olsun, hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesine emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75