banner6

Suçunu kabul etti

banner37

Gazimağusa’da satışa hazır 11 gram ağırlığında uyuşturucu maddeyle yakalanan Suriye uyruklu gencin tutukluluğu 3 gün daha uzatıldı

Suçunu kabul etti
banner99

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da, tasarrufunda satışa hazır paketlerde toplam 11 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve hassas terazi ele geçirilen Suriye uyruklu genç aleyhine yürütülen soruşturma devam ediyor.

   Mahkemeye çıkarılmadan kısa bir süre önce polise gönüllü ifade verip itirafta bulunan Y.A.S. aleyhine mahkemeden tahkikat maksatlı 3 gün ek tutukluluk emri alındı.

   Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında, iddia malamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Fırat Kızıltunçlar, meselenin olgularını aktarması için PGM’ye bağlı NKÖM görev yapan polis memuru Cüneyt Arkın’ı yeminli şahadete çağırdı.

   Tanık polis Cüneyt Arkın, zanlının, 30 Ekim’de, saat 23.30’da, Gazimağusa’da bir alışveriş merkezinin oto park yerinde ZNK 168 plakalı kiralık bir araçta tespit edildiğini anımsattı ve mahkemeye olguları aktardı.

banner134

   Cüneyt Arkın, zanlı üzerinde ve kullanımında bulunan araçta yapılan aramada, aracın sağ ön yolcu koltuğu üzerinde foil kağıdına sarılı 7, araçtaki cüzdan içerisinde ise satışa hazır 5 ayrı foil kağıdı içerisinde 4 gram, toplam 11 gram hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve torpido gözünde, üzerinde hintkeneviri türü uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan hassas teraziyi bularak emare zapt ettiğini anlattı.

   Tanık polis, soruşturmasını henüz tamamlayamadığını, Devlet Kimya Labaratuvarı’ndan ve Parmak İzi Şubesi’nden gelecek sonucun tahkikatına yön vereceğini ifade etti ve mahkemeden ek süre istedi.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, henüz tamamlanamayan tahkikatın selameti için zanlının 3 gün daha poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88