Suçüstü yakalandılar

banner37

Türkiye’den bir tekneyle gelip, onaylanmış liman olmayan bir yerden KKTC’ye giriş yaptıktan sonra Güney Kıbrıs’a geçmek için askeri yasak bölgeyi ihlal etmek üzereyken tutuklanan Suriyeli iki kişi aleyhine mahkemeden 8’er gün ek tutukluluk emri alındı

Suçüstü yakalandılar
banner90
banner99

İHRAÇ EDİLECEKLER… Polis, tutukluluk süresinde, zanlıların ülkeden ihraç edilebilmeleri için gerekli işlemleri tamamlayacak

Sedef BOŞNAK

   Türkiye’den henüz tespit edilemeyen bir tekneyle gelip, onaylanmış liman olmayan bir yerden KKTC’ye izinsiz giriş yapan Suriyeli Abdulkerim Sueyden ve Seyed Elsayed isimli 2 kişi, Güney Kıbrıs’a geçmek için askeri yasak bölgeyi ihlal etmek üzereyken suçüstü tespit edildi.

   “Onaylanmış limandan başka bir yerden KKTC’ye giriş yapma” ve “Suç işlemeye teşebbüs suçlarından” methaldar olan her iki zanlı, dün, Gazimağusa’da mahkeme huzuruna çıkartılarak, aleyhlerine 8’er gün tutukluluk emri temin edildi.

   Polis, tutukluluk süresinde, zanlıların ülkeden ihraç edilebilmeleri için gerekli işlemleri tamamlayacak.

banner134
   Dünkü tutukluluk duruşmasında, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan meselenin tahkikat memuru Ersoy Saydağ, meseleyle ilgili olguları mahkemeye aktardı.

   Tanık polis Ersoy Saydağ, zanlıların, 25 Temmuz 2020’de, Gazimağusa’da, saat 19.30’da, Akyar Kara Giriş Kapısı’nın yaklaşık 100 metre kuzeyinden, 1’inci derece askeri yasak bölge içerisine girmek üzereyken tespit edildiklerini anlattı.

   Ersoy Saydağ, ülkeye giriş yaptıkları gün tespit edilen her iki zanlının Gazimağusa’da Adli Şube’ye sevk edilip sorgulandığını belirttikten sonra, zanlılar aleyhine başlattığı soruşturmasının halen devam ettiğini belirtti.

   Zanlıların KKTC’den ihraç edilebilmesi için ilgili dairelerle gerekli yazışmaların yapıldığını ancak yazışmaların sonuçlarını henüz alamadığını ifade eden tanık polis, mahkemeden, zanlılar aleyhine ek süre istedi.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren kıdemli yargıç, zanlıların 8’er gün daha poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75