Şüpheli görüldü, tasarrufunda 29 uyuşturucu hap bulundu

banner37

İki ayrı polis ekibi tarafından gerçekleştirilen operasyonda 23 yaşındaki  Haytham Almukdad’ın üzerinden 19 adet, evinden ise 10 adet uyuşturucu hap çıktı

banner87
Şüpheli görüldü, tasarrufunda 29 uyuşturucu hap bulundu
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da Cürümler Önleme Şubesi ve Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan iki ayrı polis ekibi tarafından gerçekleştirilen operasyonda 23 yaşındaki  Haytham Almukdad’ın üzerinden 19 adet uyuşturucu hap çıktı.


Narkotik ekibi, zanlının evinde ise 10 adet daha uyuşturucu hap bularak emare aldı. Zanlının iki ev arkadaşı ise şüpheli olarak tutuklandı.


“Kanunsuz Uyuşturucu Madde (Extacy) Alma, Verme ve Tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlılar Haytham Almukdad, Abdullah I. A. Abudaqqa ve Ahmed I. A. Abudaqqa dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.


Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu’nun huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Ergin Atıcı, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Mehmet Sevinç’i dinletti.

Cebinden 19 uyuşturucu hap çıktı


Mahkemede yeminli şahadet veren Sevinç, 1 Kasım’da, saat 22.00 sıralarında, Cürümleri Önleme Şubesi ve Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan iki ayrı polis ekibi tarafından gerçekleştirilen operasyonda 23 yaşındaki Haytham Almukdad’ın sol iç cebindeki sigara paketinden 19 adet uyuşturucu

madde içerdiğine inanılan hap bulunduğunu kaydetti.


Polis memuru Mehmet Sevinç, zanlı Haytham Almukdad’ın, Abdullah I. A. Abudaqqa ve Ahmed I. A. Abudaqqa ile birlikte kaldığı evde yapılan aramada salonda çekyat üzerinde 10 adet daha uyuşturucu

madde içerdiğine inanılan hap bulunduğuna vurgu yaptı.

Gönyeli’de bir kişiden 35 tane satın aldığını itiraf etti


Polis memuru Mehmet Sevinç, zanlının gönüllü ifade verip, konu maddeleri ayni gün Gönyeli’de aranan bir şahıstan tanesini 80 TL’ye 35 adet olarak satın aldığını ve yine ayni gün bir şahsa 5 tanesini 500 TL’ye sattığını itiraf ettiğini kaydetti.


Tahkikatın yeni başladığını, parmak izi incelemeleri yapılması gerektiğini, aranan bir şahıs, alınacak ifadeler ve aranan emareler olduğuna işaret eden Sevinç, zanlıların üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

Koralp: İki zanlının olayla bağı yok


Zanlılar Abdullah I. A. Abudaqqa ve Ahmed I. A. Abudaqqa’nın avukatı Hüseyin Koralp, müvekkillerinin bağı olmadığını savundu.


Polis memuru Sevinç, zanlıların bağı olup olmadığının araştırılacağını kaydetti. 


Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75