banner6

Şüpheli hareketleri ele verdi

banner37

Polisin, başkentte, “suçla operasyonel mücadele” kapsamında yaptığı denetimlerde, şüpheli hareketlerde bulunan bir araçta az miktarda uyuşturucu madde ele geçirildi, 2 kişi tutuklandı

Şüpheli hareketleri ele verdi
banner150

banner150

banner99

Ahmet KARAGÖZLÜ

Ülkemizde son yıllarda huzur bozucu kriminal olayların giderek artması üzerine olağanüstü hale geçen polis, gece- gündüz demeden sürdüğü operasyonlarla, suçlulara adeta nefes aldırtmıyor.

Polisin önceki gün başkente, “suçla operasyonel mücadele” kapsamında yaptığı denetimlerde, şüpheli hareketlerde bulunan bir aracın şoför tarafında oturan Gökhan Ekenel’in kendinden geçmiş bir vaziyette olduğu tespit edildi.

Polis, söz konusu kişiyi ambulansla hastaneye sevk ederken, aracı didik didik aramayı da ihmal etmedi.

Polisin yaptığı aramada, araç içerisinde az miktarda uyuşturucu madde tespit edilmesi üzerine Gökhan Ekenel ile araçta yolcu olan Derviş Batural tutuklandı.

“Kanunsuz Uyuşturucu Madde Alma ve Tasarrufu” suçlamasıyla Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan zanlılar aleyhinde 3 günlük tutukluluk emri temin edildi.

Kıdemli Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen dünkü duruşmada, iddia makamı adına Savcı Volkan Kayabaş, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Ozan Özder’i tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Ozan Özder, olayla ilgili bulguları aktardı.

Az miktarda uyuşturucu ele geçirildi

Polis memuru Özder, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görevli “suçla operasyonel mücadele” ekiplerinin, 7 Temmuz tarihinde, saat 16.15 sıralarında, Gökhan Ekenel’in yönetimindeki DJ 638 plakalı aracın şüpheli hareketlerde bulunması üzerine konu aracın yanına gittiklerini söyledi.

Özder, söz konusu aracın şoför tarafında oturan zanlı Gökhan Ekenel’in kendinden geçmiş bir vaziyette tespit edildiğini belirterek, bunun üzerine zanlının hemen ambulansla hastaneye sevk edildiğini kaydetti.

Zanlının kendinden geçmiş bir vaziyette bulunması üzerine ekiplerin söz konusu araçta yolcu olan Derviş Batural’ın huzurunda bir arama da gerçekleştirildiğini belirten Özder, yapılan aramada, tütünle karışık uyuşturucu madde olduğuna inanılan bir adet ucu yanık sarma sigara ve sigara paketinde beyaz renk bir naylon parçasına sarılı yaklaşık yarım gram ağırlığında Hintkeneviri türü olduğuna inanılan uyuşturucu madde ele geçirildiğini söyledi.

Özür dilediler

Özder, zanlıların meseleyle ilgili gönüllü ifade verdiklerini, ancak alınan ifadelerin teyit ve tekzibinin yapılabilmesi ve kayıp emarelerin bulunabilmesi için süreye ihtiyaçlarının olduğunu belirterek, ilk nazarda üç gün süreyle poliste tutuklu olarak kalmalarını talep etti.

Mahkemeden söz hakkı alan zanlılar, pişman olduklarını belirterek özür diledi.

Kıdemli Yargıç Cenkay İnan ise soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlıların üç gün süreyle poliste tutuklu olarak kalmalarına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104