Şüpheli hareketleri onları ele verdi

banner37

Kudret Evli ve Akay Gündoğdu’nun trafik kazası yapmalarıyla ortaya çıkan uyuşturucu meselesinde tutuklu sayısı dört oldu. Evli ve Gündoğdu’nun yanı sıra olayla bağlantılı görülen Deniz Güngör ile Fırat Deniz de tutuklandı

Şüpheli hareketleri onları ele verdi
banner90
banner8

Mustafa ÖZYAĞCI

Girne’de önceki gün meydana gelen trafik kazası sonrası araçtaki iki kişinin şüpheli hareketleri nedeniyle ortaya çıkarılan uyuşturucu meselesinde tutuklu sayısı dört oldu. Trafik kazasından yara almadan kurtulan ancak üzerlerinde ve araçta uyuşturucu madde bulunan Kudret Evli ile Akay Gündoğdu’nun ifadeleri doğrultusunda polis, Deniz Güngör ve Fırat Deniz isimli kişileri de tutukladı.

Dört zanlı dün Lefkoşa’da mahkemeye çıkarıldı ve haklarında üçer günlük tutukluluk emri alındı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Rauf Kürşad’ın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı İlhan Damdelen, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan Polis Memuru Fadıl Metin’i dinletti. Metin, zanlıların gönüllü ifade verdiğini ve suçlarını kabul ettiğini söyledi.

banner134
“Uyuşturucuyu Güngör’den aldık”

Mahkemede yeminli şahadet veren Metin, 10 Ağustos tarihinde zanlı Kudret Evli’nin Mercedes marka aracıyla kaza yapması sonrasında yanında yolcu olarak bulunan Akay Gündoğdu’nun şüpheli hareketlerde bulunduğunu ve çevredeki vatandaşların polise haber verdiğini aktardı. Metin, olay yerine gelen polislerin araç ve şahısların üzerinde yaptığı aramada 3ayrı poşet içinde sentetik madde olduğuna inanılan bonzai türü uyuşturucu bulunduğunu, Evli’nin üzerinde yapılan aramada ise, sağ cebinde 50 miligram sarılı halde sentetik madde olduğuna inanılan uyuşturucu madde ele geçirildiğini söyledi. Yapılan soruşturma kapsamında zanlıların uyuşturucuyu Lefkoşa’da Deniz Güngör’den aldıklarını söylediklerini belirten Metin, Güngör’ün Lefkoşa’da tespit edilip tutuklandığını kaydetti. Metin, Güngör’ün üzerinde yapılan aramada ise 5 paket içerisine satışa hazır halde 5 gram uyuşturucu madde bulunduğunu söyledi.

O da başkasından almış

Zanlı Güngör’ün söz konusu maddeyi Fırat Deniz’den aynı gün yedi paket içinde 700 TL karşılığında aldığını itiraf ettiğini belirten Metin, zanlı Deniz’in de Lefkoşa’da tespit edilip tutuklandığını ancak üzerinde herhangi bir maddeye rastlanmadığını anlattı.

Metin, soruşturmanın devam ettiğini ve aranan bir kişi ile alınacak ifadeler olduğunu belirterek, zanlıların 3 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Rauf Kürşad, tahkikatın devam ettiğine bulgu yaparak zanlıların 3 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2017, 10:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75