Sürat teknesiyle getirilip bırakıldılar

banner37

Mersin’den bir sürat teknesiyle, onaylanmış liman olmayan bir yere bırakılan 6 Suriyeli kaçak göçmen, düzenlenen operasyon sonucu yakalandı

Sürat teknesiyle getirilip bırakıldılar
banner90
banner99

ARANAN 2 KİŞİ DAHA VAR… Gazimağusa’da düzenlenen operasyonda tutuklanan Suriyeli zanlıların gıyabında mahkemeden aleyhlerine 2’şer gün tutukluluk emri temin edildi. Olayla ilgili 2 kişiyi daha arayan polis, zanlıların PCR testi sonuçları henüz çıkmadığı için gözetim altında tutulduklarını da söyledi

 

Sedef BOŞNAK
  

Gazimağusa’da düzenlenen operasyonda, Mersin’den bir sürat teknesiyle, onaylanmış liman olmayan bir yere bırakılan 6 Suriyeli kaçak göçmen tutuklandı.
   Meseleyle ilgili 2 kişiyi daha arayan polis, mahkemeden, Suriye uyruklu Rageb Diban, Zakaria Alsmail, Jamal Alasman, Saad Alnaser, İprahim Alhapra ve Ali Alahmad isimli zanlıların gıyabında, aleyhlerine 2’şer gün tutukluluk emri temin etti.
   İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hüseyin Gökhan Eser, 6 zanlıya yapılan PCR testi sonuçlarının henüz çıkmadığını belirterek, zanlıların, toplum sağlığı için gözetim altında tutulduklarını söyledi.
   Dünkü tutukluluk duruşmasında, meseleyi soruşturan Gazimağusa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan Abdülkadir Gildir, zanlıların, “onaylanmamış bir yerden muhaceret işlemi yaptırmadan KKTC’ye giriş yapma” suçundan methaldar olduğunu anlattı.

banner134
   Tanık polis Abdülkadir Gildir, zanlıların, 11 Ağustos 2020’de, Mersin’den bir sürat teknesine bindiğini ve 12 Ağustos 2020’de, saat 00.40 sıralarında, henüz tespit edilemeyen onaylanmış liman olmayan bir yerden kanunsuz olarak KKTC’ye giriş yaptıklarını belirtti.
   Zanlıların, Gazimağusa’da polis tarafından gerçekleştirilen operasyon sonucu yakalandığını kaydeden Abdülkadir Gildir, Suriyeli zanlıların, PCR testlerinin yapıldığını ancak sonuçların henüz çıkmadığını ifade etti.
   Meseleyle bağı olduğuna inandığı 2 kişiyi daha aradığını kaydeden tanık polis, mahkemeden, tahkikatını salimen neticelendirebilmek için süre istedi.
   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, tahkikatın salimen neticelendirilebilmesi için zanlıların 2’şer gün tutuklu kalmalarına izin ve emir verdi.
 

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75