Süre verin, eşim ve çocuğumu alıp ülkeme döneyim

banner37

Lapta bölgesinde önceki gün yapılan genel asayiş ve trafik denetimlerinde, ülkede 2018 yılından beridir çalışma izinsiz bulunduğu tespit edilen Sakıp Ali isimli zanlı tutuklanarak, Girne’de mahkemeye çıkarıldı:

Süre verin, eşim ve çocuğumu alıp ülkeme döneyim
banner99

Meyil AVCAN

Lapta’da önceki gün yapılan genel asayiş ve trafik denetimlerinde ülkede ikamet izinsiz kaldığı tespit edilen zanlı Sakıp Ali, dün sabah Girne’de yargıç huzuruna çıkarıldı.

Mahkeme, zanlı aleyhinde başlatılan ihraç işlemlerinin henüz tamamlanmaması nedeniyle Sakıp Ali’nin poliste 2 gün tutuklu kalmasına karar verdi.

Girne Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, Lapta Polis Karakolu’nda görevli tahkikat memuru Bayram Albayrak tanık olarak dinletildi.

Yeminli şahadet veren Albayrak, Lapta bölgesinde önceki akşam gerçekleştirilen asayiş ve trafik denetimlerinde, zanlı Sakıp Ali’nin, ülkeye 2016 yılında çalışma izinli olarak geldiğini, yatay geçiş yapmayarak 2018 yılı Nisan ayından itibaren ülkede ikamet izinsiz kaldığının tespit edildiğini kaydetti.

Ayrıca birlikte yaşadığı kadının da ülkede 10 yıldır ikametsiz kaldığının tespit edildiğini söyleyen Albayrak, kadın aleyhinde de soruşturma başlatıldığını aktardı.

Zanlının ihraç işlemleri için gerekli yazışmaların başladığını ifade eden Albayrak, poliste 2 gün tutuklu kalması talebinde bulundu.

Mahkemede söz hakkı tanınan zanlı, ülkede çocuğu olduğunu ve kendisine süre tanınırsa eşi ve çocuğuyla birlikte KKTC’den gidebileceğini söyledi.

banner134
Mahkeme, huzurundaki şahadeti değerlendirerek, zanlının ihraç işlemlerinin tamamlanabilmesi için poliste 2 gün tutuklu kalmasına emir verdi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75