banner6

Suriyelere yardım eden kişiler aranıyor

banner37

Gazimağusa’nın Maraş bölgesindeki bir ilkokulun önünde ülkeye kaçak girdikleri tespit edilen Suriye uyruklu iki kişi yakalandı

Suriyelere yardım eden kişiler aranıyor
banner150 banner150 banner151

Sedef BOŞNAK

KKTC’ye onaylanmış liman olmayan bir yerden giriş yaptıktan sonra Gazimağusa’da Maraş Bölgesi’ndeki bir ilkokul önünde, polis ekibi tarafından tespit edilen 2 Suriyeli kaçak göçmen aleyhine soruşturma başlatıldı.

Polis, dün, B.B.H. ve A.Ş.’yi Gazimağusa’da mahkemeye çıkardı ve aleyhlerine tahkikat maksatlı 3’er gün tutukluluk emri temin etti.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, meseleyi soruşturan Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Canberk Sağer, zanlıların, “Onaylanmış liman olmayan bir yerden KKTC’ye giriş yapma” suçundan methaldar olduğunu söyledi.

Tanık polis Canberk Sağer, zanlıların, 10 Aralık’ta Türkiye’den henüz tespit edilemeyen bir tekneyle yola çıkıp, aynı gün onaylanmış liman olmayan bir yerden ülkeye giriş yaptığını ve bir polis ekibi tarafından Maraş Bölgesi’ndeki Şehit Osman Ahmet İlkokulu önünde tespit edildiklerini anlattı.

Canberk Sağer, Suriyeli zanlılara, PCR testi yapıldığını ifade ettikten sonra, gerekli tahkikatı yapabilmek ve zanlılara yardımcı olan kişilerin tespiti için mahkemeden süre talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Hasan Dağlı, tahkikatın salimen neticelendirilebilmesi için zanlıların 3’er gün poliste tutuklu kalmalarına emir verdi.

banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110