Suriyelilere yardımcı olanlar araştırılıyor

banner37

KKTC’ye onaylanmış liman olmayan bir yerden giriş yaptıktan sonra Larnaka yolu üzerinde CÖŞ ekibi tarafından tespit edilen 12 Suriyeli kaçak göçmen aleyhine 2’şer gün tutukluluk emri temin edildi

Suriyelilere yardımcı olanlar araştırılıyor
banner99

Sedef BOŞNAK
   KKTC’ye onaylanmış liman olmayan bir yerden giriş yaptıktan sonra Gazimağusa’da Larnaka yolu üzerinde CÖŞ ekibi tarafından tespit edilen 12 Suriyeli kaçak göçmen aleyhine soruşturma başlatıldı.
   Polis, dün, mahkemeden, Suriyeli kaçak göçmenlerin gıyabında, tahkikat maksatlı, aleyhlerine 2’şer gün tutukluluk emri temin etti.

banner134
   Dünkü tutukluluk duruşmasında meseleyi soruşturan Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Hasan Derman, zanlıların, “onaylanmış liman olmayan bir yerden KKTC’ye giriş yapma” suçundan methaldar olduğunu söyledi.

   Tanık polis Hasan Derman, zanlıların, 24 Ekim’de Mersin’den henüz tespit edilemeyen bir tekneyle yola çıkıp, 25 Ekim’de onaylanmış liman olmayan bir yerden ülkeye giriş yaptıktan sonra devriye dolaşan CÖŞ ekibi tarafından Larnaka yolu üzerinde tespit edildiklerini söyledi.

   Hasan Derman, Suriyeli zanlılara, PCR testi yapılacağını ifade ettikten sonra, zanlıların ülkelerine ihraç edilebilmeleri için gerekli işlemleri başlattığını kaydetti.
   Derman, ayrıca, zanlılara yardımcı olan kişilerin tespiti için de araştırma başlattığını belirttikten sonra tahkikatını salimen tamamlayabilmek için mahkemeden süre talep etti.
   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, tahkikatın salimen neticelendirilebilmesi için zanlıların 2’şer gün poliste tutuklu kalmalarına emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2020, 08:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75