Sürücü koltuğunun altından silah çıktı

banner37

Barış Ruh ve Sinir Hastanesi’nden kaçan Hasan Polili’nin kiralayıp, süresi dolduktan sonra da ilgili araç kiralama şirketine teslim ettiği otomobil içinden silah çıktı. Polisin başlattığı soruşturma sonucu Hasan Polili tutuklanarak dün mahkemeye çıkarıldı

banner87
Sürücü koltuğunun altından silah çıktı
banner99

Barış Ruh ve Sinir Hastanesi’nden kaçan Hasan Polili’nin kiralayıp, süresi dolduktan sonra da ilgili araç kiralama şirketine teslim ettiği otomobil içinden silah çıktı.

Otomobil sürücü koltuğunun altında markası belli olmayan 7.65 mm silah olduğunu gören şirket çalışanları durumu polise aktardı. Poliste olayla ilgili soruşturma başlatarak aracı kiralayan Hasan Polili’yi Girne’de tespit ederek tutukladı. Tasarrufunda kanunsuz silah bulundurmaktan tutuklanan Polili dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Mahkeme soruşturma maksatlı zanlı aleyhine 3 gün tutukluluk emri verdi.

Mahkemede yeminli şahadet vererek olguları aktaran Lapta Karakolu’nda görevli polis memuru Hasan Denyalı, Girne’de faaliyet gösteren bir kiralık araç şirketinin polisi arayıp kiralamış oldukları ve geri aldıkları aracın içerisinde temizlik yapıldığı esnada tabanca bulunduğunu bildirdiklerini söyledi.

Polisin söz konusu şirkete gidip araçtaki sürücü koltuğunun altında markası belli olmayan 7.65 mm silahı emare aldıklarını söyledi.

Polis memuru, ayrıca araç içerisinde zanlıya ait araç kiralama sözleşmesi bulduklarını ifade etti.

“Hastaneden kaçtı”

Polis yapılan soruşturmada zanlının 29 Eylül- 2 Ekim tarihleri arasında aracı kiraladığının tespit edildiğini ifade etti.

Zanlının Girne’de tespit edilerek tutuklandığını kaydeden polis, zanlının Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde tedavi gördüğünü ve hastaneden kaçtığını söyledi. Polis, soruşturma başlatıldığını, silah üzerinde parmak izi ve balistik incelemesi yapacaklarını ifade ederek, 3 gün süre istedi.

Mahkeme talebi kabul etti.

(KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108