Sustalı bıçak çekip, öldürmekle tehdit etti

banner37

Gazimağusa Polis Müdürlüğü’nün avlusunda, kendisinden ayrıldığı kız arkadaşının sığındığı işverenine bıçak çekip, “Alev’in yerini söylemezsen seni öldüreceğim” diye tehdit savuran Abdullah Tiken, bir ay süresince cezaevine gönderildi

banner87
Sustalı bıçak çekip, öldürmekle tehdit etti
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa Polis Müdürlüğü’nün avlusunda, kendisinden ayrıldığı kız arkadaşının sığındığı işvereni Nedim Güler’e bıçak çekip, şiddet kullanma tahdidinde bulunan Abdullah Tiken, suçüstü tespit edilip tutuklandı ve çıkarıldığı mahkemede, kaçma ihtimali göz önünde tutularak, bir ay süresince cezaevine gönderildi.

Ülkedeki turist vizesi 1 hafta sonra sona erecek olan Abdullah Tiken, kendisine söz hakkı verilince cezaevi talebine itiraz etti.

Abdullah Tiken, bakımına muhtaç olan 2 çocuğunun da cezaevinde bulunduğunu dile getirdikten sonra, “Çocuklarıma ben bakıyorum. Cezaevine girersem perişan olacaklar” dedi.

Sıra yargıda

İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hüseyin Gökhan Eser, meseleyle ilgili olguları aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Kemal Onbaşı’yı yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Kemal Onbaşı, zanlının, “Şiddet kullanma tehdidi”, “Darp” ve “Korkutmak maksadıyla silah taşıma” suçlarından methaldar olduğunu söyledi ve 20 Mayıs 2019’da meydana gelen olayın olgularını mahkemeye aktardı.

Kemal Onbaşı, kendisinden ayrılıp görüşmek istemediği kız arkadaşının sığındığı işvereni Nedim Güler’i günlerdir rahatsız eden zanlı Abdullah Tiken’in, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’nün giriş park yeri içerisinde, kendisini şikâyete gelen Nedim Güler’e şiddet kullanma tehdidinde bulunduğunu söyledi.

Onbaşı, Abdullah Tiken’in, tasarrufunda kanunsuz olarak bulundurduğu ağız uzunluğu 9, toplam uzunluğu 20 santim olan kolombiya marka sustalı bıçağı Nedim Güler’e gösterip, adı edileni sol kolundan tutup çeken zanlının, Nedim Güler’e “Alev’in yerini söylemezsen, seni öldüreceğim” demek suretiyle şiddet kullanma tehdidinde bulunduğunu belirtti.

Zanlı Abdullah Tiken’i suçüstü tespit edip tutukladıklarını kaydeden tanık polis, KKTC’deki turist vizesi 8 gün sonra bitecek olan zanlıyı, davalarında hazır olmasını sağlamak amacıyla, Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne göndermesini talep etti.

Yargıç Umut İnan, TC vatandaşı turist zanlıyı, kaçma ihtimalini göz önünde bulundurarak, davaları sonuçlanıncaya değin, her ne şart altında olursa olsun, 1 ay süresince, hükümsüz tutuklu olarak Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75