banner6

Tabanca ile bir kişi daha aranıyor

banner37

Muzaffer Haloğlu’nun vurulması olayıyla ilgili gözaltına alınan Ramazan Başak ile Muvaffak Yönlüer, Lefke Mahkemesi’ne çıkarıldı ve haklarında üçer gün tutukluluk emri alındı

Tabanca ile bir kişi daha aranıyor
banner99

Güren TİLKİ

Muzaffer Haloğlu’na Yedidalga’daki çiftlik evinde silahlı saldırı düzenleyen üç kişiden ikisi yakalandı.

Olayla ilgili geniş çaplı operasyon başlatan polis, saldırıyı gerçekleştiren zanlılar Gemikonağı’nda sakin Ramazan Başak ve Gönyeli’de sakin Muvaffak Yönlüer’i önceki gün gözaltına aldı.

Polis, iki zanlıyla birlikte olayı gerçekleştiren, soyadı henüz tespit edilemeyen Ahmet adında bir zanlıyı ayrıca silahlı saldırıda kullanılan 9 milimetre çapındaki tabancayı arıyor.

Dün mahkemeye çıkarılan iki zanlı hakkında üçer gün tutukluluk emri verildi.

Haloğlu, sol bacak, kasık ve topuğundan yaralandı

Silahlı saldırıya uğrayan Muzaffer Haloğlu’nun sol bacak, kasık ve topuk kısmından yaralandığı belirtildi.

Haloğlu’nun Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde ameliyat edildiği ve sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Haloğlu’nun hayati tehlikesi bulunmuyor.

Öldürmek kastıyla saldırdılar

Ülke genelinde büyük yankı uyandıran silahlı saldırı olayında Muzaffer Haloğlu’nu silahla yaralayıp kaçanlardan ikisi aynı gün polis tarafından tespit edildi.

Zanlılar Ramazan Başak ve Muvaffak Yönlüer, Lefke Mahkemesi’nde Yargıç Pınar Beyoğlu huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede ifade veren tahkikat memuru Tansel Çizer, Yedidalga ağıllar bölgesinde üç kişinin plakasız, siyah renk, Tipo marka araç içerisinden inerek, 9 milimetre çapında tabancayla, öldürmek kastıyla Yedidalga’da sakin Muzaffer Haloğlu’na sekiz el ateş edildiğini belirtti.

banner134

Çizer, Haloğlu’nun sol bacak, kasık ve topuk kısmından yaralandığını tespit ettiklerini ifade ederek olay yerinden sekiz adet boş kovanın emare olarak alındığını söyledi.

Çizer, meselenin henüz yeni olduğunu, meseleyle ilgili alınacak ifadeler bulunduğunu belirterek olayda kullanılan tabancanın ve soyadı henüz tespit edilemeyen Ahmet adında bir zanlının daha arandığını vurguladı.

Bölgedeki kamera görüntülerinin inceleneceğini ifade eden Çizer, zanlıların serbest kalması halinde emarelere ve alınacak ifadelere etki edebileceği gerekçeleriyle, mahkemeden zanlıların 3’er gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Pınar Beyoğlu da tahkikatın selameti açısından zanlıların 3’er gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2017, 09:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104