Tabanca ve mermilerle suçüstü tutuklandı

banner37

Gazimağusa’da Gökhan Güneş isimli kişi, ayrıldığı eşine korkutma amacıyla kurusıkı tabanca gösterdi, yakalanınca suçunu itiraf etti

banner87
Tabanca ve mermilerle suçüstü tutuklandı
banner90
banner99

EVİNDE 90 ADET MERMİ BULUNDU… Başka bir erkekle konuştuğu gerekçesiyle eski eşi N.G.’yi kuru sıkı tabanca gösterirken polis tarafından suçüstü yakalanan Gökhan Güneş’in, polise yaptığı itirafında suçu korkutma amacıyla işlediğini söylediği, evinde yapılan aramada da 90 adet kuru sıkı tabanca mermisi bulunduğu belirtildi.

Emine UYSAL ÇALUDA

Gazimağusa’da sakin Gökhan Güneş, ayrıldığı eşine korkutmak için kurusıkı tabanca gösterdiği gerekçesiyle tutuklandı.

“Kanunsuz ateşli silah ve patlayıcı madde taşıma, tasarrufu” ve “Korkutmak maksadı ile ateşli silah taşıma” suçlamasıyla tutuklanan zanlı, dün mahkemeye çıkarıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Kezban İnce, tanık olarak Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Ersoy Saydağ’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Saydağ, zanlı Gökhan Güneş’in 18.03.2020 tarihinde saat 00.20’de  Gazimağusa’da boşanmış olduğu eski eşi N.G.’nin ikametgahına giderek başka bir erkekle görüştüğü gerekçesi ile adı edileni rızası ile konuşmak maksadıyla aracına alıp aşıklar tepesi diye bilinen yere götürerek,  tasarrufunda kanunsuz olarak bulundurup taşıdığı Retay Falcon marka kuru sıkı tabancayı korkutmak maksadı ile gösterdiğine vurgu yaptı.

Polis memuru Ersoy Saydağ, zanlının olay mahallinde bir polis ekibince suçüstü tespit edilerek tutuklandığını kaydetti.

Saydağ, zanlının polise gönüllü ifade vererek suçunu itiraf ettiğini ve evinde mahkeme emriyle yapılan aramada 90 adet kuru sıkı mermi bulunarak emare alındığını mahkemeye aktardı.

Saydağ, KKTC uyruklu olan ve benzeri sabıkası olmayan zanlının davasında görüşülünceye değin mahkeme tarafından uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, zanlının ilerde davaları görüşülünceye değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 5 bin TL nakdi teminat yatırması, 50 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75