banner6

Tabancanın geçmişi araştırılacak

banner37

Adı daha önce Deniz Off Licence isimli işyerinin kurşunlanmasına karışan K.K.’nin tasarrufunda 7.65 çapında tabanca bulundu

Tabancanın geçmişi araştırılacak
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA
Adı daha önce Deniz Off Licence isimli işyerinin kurşunlanması olayına karışan ve geçtiğimiz gün evinde tasarrufunda 7.65 çapında tabanca bulunan K.K. tutuklandı.

“Kanunsuz ateşli silah tasarrufu ve taşıma” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı K.K., dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhine 2 gün tutukluluk emri alındı.

Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Hasan Boşnak, tanık olarak polis memuru Süleyman Açıkada’yı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Açıkada, 23.11.2021 tarihinde saat 18.10’da Gönyeli-Lefkoşa’da, Küçükçekmece Sokak üzerinde bir polis ekibi tarafından yapılan operasyon esnasında, zanlının tasarrufunda Smith Wesson marka 7.65 mm çapındaki tabancayı kanunsuz olarak taşıyıp, tasarruf ettiğinin tespit edildiğini kaydetti.

Polis memuru Süleyman Açıkada, bahse konu tabancanın emare olarak alındığını ve zanlının suçüstü hali gereği tutuklandığını belirtti.

Mesele ile ilgili olarak tahkikatın yeni başladığını ve zanlının bahse konu tabancayı hem nasıl elde ettiği, hem de geçmişte herhangi bir olayda kullanılıp kullanılmadığının araştırılacağını kaydeden Açıkada, zanlının iki gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

banner134

Yargıç Mine Ozankaya, talebi onayladı.  

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104