banner6

Tabancaya balistik inceleme yapılıyor

banner37

8 milimetre çapındaki kanunsuz tabanca tasarruf ettikleri ileri sürülen Ali Akkan, 15 yaşındaki R. A. ve iş insanı Hare Ergen'in tutukluluğu 4 gün daha uzatıldı

Tabancaya balistik inceleme yapılıyor
banner151

Emine UYSAL

Gönyeli’de Cürümleri Önleme Şubesi ekibi tarafından Ali Akkan’ın evinde yapılan aramada bulunan 8 milimetre çapındaki tabancanın ünlü iş insanı merhum Ercüment Tahir'in kızı Hare Ergen’e ait olduğu iddiaları araştırılmaya devam ediyor.

Ali Akkan konu tabancayı 15 yaşındaki yeğeni R. A.’nın çöpün kenarında bulduğunu iddia etmişti ancak çocuk zanlı beyan değiştirip, tabancanın Hare Ergen’e ait olduğunu öne sürmüştü.

Kanunsuz ateşli silah ve patlayıcı madde tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan Ali Akkan, 15 yaşındaki yeğeni R. A. ve Hare Ergen dün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ayşe Kaymak Şadi, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan Polis Memuru Ömer Daşgın’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Daşgın, 2 Nisan’da 19.00 ile 19.20 saatleri arasında Gönyeli’de 21 yaşındaki Ali Akkan’ın ikametgahında Cürümleri Önleme Şubesi ekibi tarafından yapılan aramada 8 milimetre çapında Blow Mini 2003 model tabanca ile üç adet canlı mermi bulunarak emare alındığını anımsattı.

15 yaşındaki zanlının, tabancanın Hare Ergen’e ait olduğunu beyan ettiğini belirten Daşgan, bu iddiaların araştırıldığını kaydetti.

Polis Memuru Daşgın, silaha balistik inceleme yapılacağını ve meselenin çok yönlü soruşturulacağına dikkat çekip, zanlıların dört gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, zanlıların dört gün daha tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2017, 08:35
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110