Taburcu oldu, cezaevine gitti

banner37

Gazimağusa’da, çıktığı yarım inşaatın 4. katından yere düşüp, kalçası, ayağı ve eli kırılan Şirin Budak’ın, Eylül 2012’den beri ülkede izinsiz ikamet ettiği tespit edildi

Taburcu oldu, cezaevine gitti
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’nın Sakarya Bölgesi’nde, çıktığı yarım inşaatın 4’üncü katından, 12 metre 10 santim yükseklikten yere düşüp kalçasını, ayağını ve elini kıran Şirin Budak’ın, turist vizesiyle geldiği KKTC’de, 2012’den beri izinsiz ikamet ettiği tespit edildi.

Düşme sonucu aldığı yaralardan dolayı 8 Mayıs 2019’dan bu yana Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde tedavi gören Şirin Budak, dün, taburcu edilir edilmez, polis eşliğinde, cezaevi talebiyle, ambulansla Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne taşındı.

Vücudunun birçok yerinde kırık ve yara- bere izi olan Şirin Budak, sedyede, huzuruna çıkarıldığı yargıçtan af dileyip, aylar sonra yüzünü gördüğü 4 yaşında bir çocuğu olduğunu, küs olduğu ailesiyle yeni barıştığını belirtti ve takdiri mahkemeye bıraktı.

banner134
 

Cezaevinde yargıyı bekleyecek

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Umut İnan huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, meseleyle ilgili bilgi vermesi için, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Arif Toroslu’yu yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Arif Toroslu, zanlının, 8 Mayıs 2019’da, saat 17.45’te meydana gelen olayın olgularını anımsattı ve yaptığı kontrolde, zanlının, 30 günlük vizeyle geldiği KKTC’de, 3 Eylül 2012’den beridir izinsiz ikamet ettiğini tespit ettiğini anlattı.

Toroslu, zanlının işlediği suçlarla ilgili dosyasını hazırlamak için mahkemeden kaçak olan zanlıyı cezaevine göndermesini talep etti.

Yargıç Umut İnan, meseleyle ilgili hususları titiz bir şekilde tezekkür ettikten sonra, ülkede yasal statüsü olmayan zanlıyı 10 gün süreyle hükümsüz tutuklu olarak Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderdi.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2019, 09:31
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75