banner6

Tacizci bu kez kadın!

banner37

Beyarmudu’na gitmek için Dörtyol’da arabasına bindiği köylüsü gencin kendisini Türkmenköy’deki portakal bahçelerine götürerek cinsel ilişkide bulunmak için taciz ettiği şikayetiyle Ocak ayında polise giden ve 25 yaşındaki gencin tutuklanmasına neden olan Nezire Bozkurt isimli 35 yaşındaki kadın, Hüseyin Bayraktaroğlu isimli kişiye aslında kendisinin tacizde bulunduğunu kabul etti ve 20 gün hapse mahkum edildi.

Tacizci bu kez kadın!
banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

KKTC son dönemlerde sık sık cinsel saldırı ve tecavüz haberleriyle sarsılırken, önceki gün Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen ve karara bağlanan bir dava “Bu kadarına da pes artık” dedirtti.

Ocak ayında, polise giderek “Dörtyol’da köyüm Beyarmudu’na gitmek için arabasına bindiğim Hüseyin Bayraktaroğlu beni Türkmenköy’deki portakal bahçelerine götürerek cinsel ilişkide bulunmak istedi ve saldırarak kıyafetlerimi yırttı” diye şikayette bulunan 35 yaşındaki Nezire Bozkurt isimli kadın, önceki günkü mahkemede, o gün aslında köylüsü gencin cinsel organını sıkarak taciz edenin kendisi olduğunu kabul etti ve 20 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Cinsel suçlarda alışılmışın dışında bir erkeğin değil de bir kadının sanık olması ise görenleri hem de duyanları hayrete düşürdü.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hasan Boşnak meselenin olgularını anlattı ve Hüseyin Bayraktaroğlu’nun cinsel saldırıya uğradığını kanıtlayan doktor raporunu mahkemeye emare olarak sundu.

Sanık Nezire Bozkurt’un da aleyhindeki ithamları kabul etmesinin ardından Yargıç Hazal Hacımulla kararını açıkladı ve konu suçların ciddiyetine ve yaygınlığına değindikten sonra, huzurundaki sanığı 20 gün hapse mahkum etti.

Öte yandan, Nezire Bozkurt’un, ülkede 2001’den beridir çalışma izniyle bulunan araç şoförü Hüseyin Bayraktaroğlu aleyhindeki şikayetininse halen devam ettiği öğrenildi.

 

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2017, 07:44
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104