Tahkikat bitmedi, tutukluluğu uzatıldı

banner37

Lefkoşa’da tasarrufunda az miktarda uyuşturucu madde bulunan Ş. K., dün yeniden mahkeme huzurundaydı

Tahkikat bitmedi,  tutukluluğu uzatıldı
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da işyerinde yapılan aramada, tasarrufunda az miktarda uyuşturucu madde bulunan zanlı Ş. K.’nin tutukluluk süresi üç gün daha uzatıldı.

   “Kanunsuz uyuşturucu madde alma, ithal ve tasarrufu” suçlarından tutuklanan zanlı, dün mahkemeye çıkarıldı.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı İlhan Damdelen, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Mehmet Sevinç’i dinletti.

   Sevinç, mahkemede, mesele ile ilgili olarak zanlı Ş. K.’nin 30 Ağustos 2020 ile 9 Eylül 2020 tarihleri arasında Kanunsuz Uyuşturucu Madde İthal ve Tasarrufu suçundan methaldar olduğunu belirtti. Polis memuru Mehmet Sevinç, zanlının 9 Eylül 2020 tarihinde işyerinde tespit edilerek tutuklandığını söyleyerek, üzerinde yapılan aramada, tasarrufunda yarım gram ağırlığında Hintkeneviri türü olduğuna inanılan uyuşturucu madde bulunarak emare alındığını mahkemeye aktardı.

   Sevinç, zanlının gönüllü ifade verip, konu maddeyi 30 Ağustos’ta Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nden ithal ettiğini itiraf ettiğini kaydetti. Tahkikatın devam ettiğini söyleyen Sevinç, zanlının dörtgün tutuklu kalmasını talep etti. Zanlının avukatı Hüseyin Malyalı, tutukluluk talebine itiraz etti ve duruşma yapıldı.

banner134
   Yargıç Temay Sağer, duruşma neticesinde tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üçgün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75