Tahkikat için bir gün daha tutuklu kalacak

banner37

“Kanunsuz uyuşturucu madde eroin ve kokain tasarrufundan” suçlanan Erkan Yeşilyayla’nın tutukluluk süresi uzatıldı

Tahkikat için bir gün  daha tutuklu kalacak
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA   

    

   Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nün Gayretköy’de evinde yaptığı aramada bulunan iki tür uyuşturucuyla ilgili tutuklanan Erkan Yeşilyayla’nın tutukluluk süresi uzatıldı.

  “Kanunsuz uyuşturucu madde eroin ve kokain tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı dün mahkemeye çıkarıldı.

   Yargıç Mine Gündüz’ün huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Aysu Erginel, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Ozan Özder’i dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Özder, 12.05.2020 tarihinde Narkotik ekibi tarafından Gayretköy’de zanlı Erkan Yeşilyayla’nın ikametgahında M.K. isimli kişinin huzurunda yapılan aramada oturma odasında battaniye içinde poşete sarılı iki gram ağırlığında kokain ile iki gram eroin olduğuna inanılan uyuşturucu maddenin bulunarak emare alındığını anımsattı.

   Polis memuru Ozan Özder, zanlı Erkan Yeşilyayla’nın polise teslim olduğunu ve gönüllü ifade vererek, suçlamaları kabul ettiğini belirtti.

   Özder, olayla ilgili bir kişinin arandığını, ayrıca alınması gereken ifadeler, aranan emareler ve soruşturulacak şahıslar olduğuna işaret edip, zanlının bir gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

   Yargıç Mine Gündüz, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının bir gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75