Tahkikat sürüyor, zanlılar serbest

banner37

Bugün 16 yaşında olan kız çocuğuna, yıllardır ‘cinsel tecavüzde’ bulunmakla suçlanan 42 yaşındaki B.U., ile 18 yaşındaki U. U. teminatla serbest bırakıldı

Tahkikat sürüyor, zanlılar serbest
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da, 16 yaşındaki kız çocuğuna 42 yaşındaki komşusunun 4 yıldır, 18 yaşındaki yeğeninin ise 2 yıldır

cinsel saldırıda bulunduğu suçlamasıyla açılan polis soruşturması devam ederken, iki zanlı ağır teminat şartlarıyla yargılanmak üzere serbest bırakıldı.


“16 yaşından küçük çocuğa cinsel tecavüz”, “16 yaşından küçük çocuğu alıkoyma”, “Çocuğun cinsel istismarı”, “Vahim zarar”, “Ciddi darp”, “Cinsel saldırı” suçlamalarıyla tutuklanan B. U. ile U. U. isimli iki zanlı dün teminat amaçlı Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.


Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Fuat Emirtaneoğlu, tanık olarak polis memuru Hüseyin Direktör’ü dinletti.

Ağılda, evlerinde ve arazi içinde cinsel saldırıda bulundukları ileri sürülüyor


Mahkemede yeminli şahadet veren Direktör, 23 Eylül’de saat 21.25’te, devlet hastanesinde, müşteki kız çocuğunun babası tarafından polise yapılan şikayette, zanlılar B. U., ile U. U. tarafından kızına tecavüz edildiğinin bildirildiğini belirtti.


Polis memuru Direktör, zanlı B. U.’nun 2015 ile 17 Eylül tarihleri arasında, 16 yaşından küçük olan müştekiye ağılda, evinde ve arazi içinde cinsel saldırıda bulunmaktan tutuklandığını yineledi.


banner134
Zanlı B. U.’nun 23.20’de tutuklandığını kaydeden Direktör, zanlının etki edebileceği tahkikatın tamamlandığını söyledi.


Polis memuru Hüseyin Direktör, zanlı U. U.’nun ise 2017 yılından bugüne müştekiye cinsel saldırıda bulunduğuna dair aleyhinde şahadet olduğunu mahkemeye aktardı.


Müştekinin her iki zanlıyla ilgili de şikayetçi olduğuna vurgu yapan Direktör, zanlıların mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.


Yargıç Temay Sağer, zanlı B. U. ve U. U.’nun yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışlarını yasaklayarak, 7 bin 500’er TL nakdi teminat yatırmalarına emir verdi.


Sağer, B. U. için KKTC vatandaşı iki kefilin 150’şer bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması, zanlı U. U. için ise iki kefilin 100’er bin TL’lik kefalet senedi imzalaması koşuluyla tutuksuz yargılanmalarına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75