Tahlil sonuçları bekleniyor

banner37

Gazimağusa’daki bir evde ele geçirilen satışa hazır haldeki 14.5 gram uyuşturucuyla ilgili tutuklanan 4 gencin tutukluluk süresi 5 gün daha uzatıldı

banner87
Tahlil sonuçları bekleniyor
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis ekiplerinin

Gazimağusa’daki bir eve düzenlediği baskında ele geçirdiği satışa hazır 22 paketteki 14.5 gram ağırlığındaki Hintkeneviri türü uyuşturucu maddeyle ilgili soruşturması devam ediyor.

Uyuşturucuyla ilgili tutuklanan E. J. R. I. (E-25), K. M. O. (E-26), N. R. S. O. (E-24) ve A. A. (E-22) dün ek tutukluluk talebiyle mahkemeye çıkarılarak, aleyhlerine tahkikat maksatlı 5’er gün daha tutukluk emri temin edildi.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Dilşah Karayel’in huzurunda görüşülen ek tutukluluk duruşmasında,

İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Fırat Kızıltunçlar, meseleyle ilgili talebi aktarması için, polis memuru Hasan Selvili’yi tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis Hasan Selvili, uyuşturucu madde tasarruf suçlarından methaldar olan zanlıların, 12 Şubat 2020’de, tutuklandıklarını anımsattı ve olguları mahkemeye anımsattı.

Hasan Selvili, Gazimağusa’daki E. J. R. I. ve K. M. O.’nun kirasında bulunan eve, aldıkları ihbar ışığında baskın düzenlediğini kaydetti ve konu evde K. M. O., N. R. S. O. ve A. A.’nın huzurunda yaptığı aramada, zanlı E.J.R.I.’nın yatak odasında, komodin çekmecesinde şeffaf kutu içerisinde, her biri 1’er gram ağırlığındaki foil kağıtlarına sarılı 2 paket içerisinde toplam 2 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ele geçirdiğini anımsattı.

Yine aynı çekmece içerisinde kırmızı ve beyaz renkli su termosları içerisinde zulalı olan 20 adet foil kâğıdına pakete sarılı 12.5 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi bulup emare zapt ettiğini kaydeden tanık polis, uyuşturucu maddelerin tartımında kullanılan terazi ile konu maddelerin paketlendiği folyo rulosunu bulup zapt ettiğini belirtti.

Zanlı E. J. R. I.’yı Gazimağusa’da tespit edip tutukladığını dile getiren polis, emare maddeleri ve muhafazasında kullanılan paketleri incelenmesi için gönderdiği laboratuarlardan henüz sonuç alamadığını anlattı.

Gelecek sonuçların tahkikatına yön vereceğinden söz eden tanık polis, mahkemeden tahkikatını salimen neticelendirebilmek için ek süre istedi.

Yargıç, huzurundaki talebi uygun ve adil bulup, serbest kalmaları halinde tahkikata etki etme olasılığı olan zanlıların tutukluluğunu 5’er gün uzattı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108