Tahliye olan tutuklanıyor

banner37

Merkezi Cezaevi’nde 14 mahkumun yaptığı uyuşturucu partisiyle ilgili olarak Engin Koç ve Nihat Arbak’ın ardından Musa Eryener de mahkemeye çıkarıldı

banner87
Tahliye olan tutuklanıyor
banner90
banner99

Yeniden cezaevine gönderildi… Cezaevinde uyuşturucu partisi verdikleri kamera görüntüleriyle tespit edilen mahkumlar bir bir tutuklanarak mahkemeye çıkarılıyor. Daha önce tahliye oldukları gün Narkotik polisi tarafından tutuklanarak mahkemeye çıkarılan ve yargılanmak üzere teminata bağlanan Engin Koç ve Nihat Arbak’ın ardından Musa Eryener de, önceki gün tahliye oldu ve dün Lefkoşa’da mahkemeye çıkarıldı. Suçlamaları kabul etmeyen Eryener, teminat emriyle yeniden cezaevine gönderildi.

Emine UYSAL ÇALUDA

Merkezi Cezaevi’nde 6 Ocak’ta 13 mahkumla birlikte yeni binada televizyon odasında içinde sentetic cannabionid türü olan iki adet sarma sigarayla uyuşturucu partisi yaptığı ileri sürülen Musa Eryener, dün mahkemeye çıkarıldı.

Aynı olayla ilgili cezaevinden geçtiğimiz günlerde tahliye olan mahkum Engin Koç ve Nihat Arbak da teminata bağlanmıştı.

“Kanunsuz Uyuşturucu Madde alma ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına savcı Behrat Mavioğlu, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Ozan Özder’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Özder, 6 Ocak 2020 tarihinde Merkezi Cezaevi’nde yeni bina içindeki televizyon odasında zanlı Musa Eryener ile birlikte 13 mahkumun iki adet sarma sigarayı şüpheli olarak aralarında döndürerek içtiklerinin kameralarda görüldüğünü ve yapılan denetimde yerde 34 miligram ağırlığında sentetic cannabionid türü uyuşturucu madde bulunduğuna dikkat çekti.

Polis memuru Ozan Özder, olayın 8 Ocak’ta polisin bilgisine getirildiğini ve zanlıya 18 Ocak’ta yazılı dava tebliğ edildiğini belirtti.

Özder, zanlının suçlamaları kabul etmediğini söyleyerek, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, zanlının iki ayı aşmamak üzere Merkezi Cezaevi’nde tutuklu yargılanmasına karar verdi.

Mahkeme ‘ihmal’ veya ‘kusur’ olup

olmadığına ilişkin soruşturma istemişti

Yargıç Temay Sağer, önceki benzer davada şahadet irdelendiğinde cezaevinde uyuşturucu madde bulunduğuna uyuşturucunun cezaevine sokulmasıyla ilgili soruşturma başlatılmasına emir vermişti.

Sağer, Merkezi Cezaevi Disiplin Yasası ve Cezaevi Hizmet Tüzüğü uyarınca cezaevi müdürü tarafından soruşturma açılmasına direktif verdi. Sağer, bu çerçevede emrin İçişleri Bakanlığı’na tebliğ edilmesine ve tebliğden sonraki bir ay içerisinde soruşturma sonucunun Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne iletilmesine emir vermişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75