banner6

'Tahrik etkisi altında bu suçu işledi'

banner37

Değirmenlik’te 5 ay önce yaşanan arsa kavgasında, darp edildikten sonra av tüfeği ile üç kişiye ateş eden Murat Şerifoğlu’na 5 ay hapis cezası verildi

'Tahrik etkisi altında bu suçu işledi'
banner8

Emine UYSAL

Değirmenlik’te 9 Temmuz’da yaşanan arsa kavgasında darp edildikten sonra av tüfeğini alıp, üç kişiye ateş eden Murat Şerifoğlu, 5 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Melek Esendağlı, Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi ve Yargıç Murat Soytaç’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Kıdemli savcı Ahmet Varol, hazır bulundu.

Dava kararını okuyan Başkan Melek Esendağlı, sanığın tartıştığı kişiler tarafından şiddete maruz kaldığını ve tahrik etkisi altında bu suçu işlediğine bulgu yaptı.

banner134

Esendağlı, her iki tarafın da, birbirlerine olan şikayetlerini geri çekmesinin önemli bir hafifletici neden olduğuna değindi.

Başkan Melek Esendağlı, sanığın av tüfeği ile yukarıya doğru ateş ettiğini ve müştekilerin saçmalardan hafif yaralandığını belirtti.

Esendağlı, sanığa oybirliği ile 5 ay hapis cezası verdiklerini açıkladı.

Olay nasıl olmuştu?

Olay, Değirmenlik’te sakin Murat Şerifoğlu’nun, daha önce aralarında arsa konusunda husumet bulunan Osman Berber’in, kendi arazisi içerisine balya koyduğu gerekçesiyle Berber’e yardım için orada bulunan İbrahim Demirbağ’la tartışmasıyla başlamıştı.

Tartışmanın kavgaya dönüşmesiyle Murat Şerifoğlu’nun, av tüfeğiyle Demirbağ’a 30 metre mesafeden iki el ateş ettiği belirlenmişti.

Tepebaşı Mahallesi Taş Ocakları Sokak üzerinde meydana gelen olayda, İbrahim Demirbağ’ın olaydan yara almadan uzaklaştığı sırada, Murat Şerifoğlu’nun sesleri duyup olay yerine gelen Osman Berber ve eşi Hanife Berber’e de yaklaşık 38 metrelik mesafeden iki el daha ateş ettiği belirlenmişti.

Açılan ateş sonrası Osman Berber sağ kolundan, karın bölgesi ile her iki ayağından, eşi Hanife Berber ise sol kol bileğinden hafif şekilde yaralanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2017, 09:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88