Tahsil ettiği paraları, çalmakla suçlanıyor

banner37

Çalıştığı şirketten 900 TL ile 350 sterlin parayı çaldığı suçlamasıyla kasım ayından beri aranan Hüseyin Gatmer, önceki gün Lefkoşa’da yakalandı, Girne’de mahkemeye çıkarıldı

banner87
Tahsil ettiği paraları, çalmakla suçlanıyor
banner90
banner99

Girne’de bir şirkette tahsildar olarak çalışan ve şirkete ait 900 TL ile 350 sterlin parayı şirkete teslim etmeyerek çaldığı suçlamasıyla kasım ayından beri aranan Hüseyin Gatmer, önceki gün Lefkoşa’da yakalandı ve dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak aleyhine soruşturma amaçlı olarak 3 gün tutukluluk emri alındı.

Mahkemede yeminli şahadet vererek olguları aktaran Girne Adli Şube’de görevli polis memuru Adnan Kardeşler, zanlının müstahdem tarafından sirkat suçunu işlediğini belirtti.

Polis, Girne’de bir işletmede tahsildar olarak çalışan zanlının şirket adına topladığı 900 TL ile 350 sterlin parayı muhasebeye vermeyerek çaldığını söyledikten sonra, şikayetin 2019 yılı kasım ayında yapıldığını, zanlının söz konusu tarihten beridir arandığını belirtti.

Zanlının önceki gün Lefkoşa’da tespit edilerek tutuklandığını kaydeden polis, zanlının gönüllü ifade verdiğini belirtti.

Soruşturmanın yeni başladığına dikkat çeken polis memuru, soruşturmasını salimen yürütebilmek için zanlının 3 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Polisin talebini yerinde bulan mahkeme, istenen tutukluluk emrini verdi.

(KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75