Tahsilat makbuzlarını sahteledi

banner37

Aranan iki kişiyle birlikte bir emlak şirketinden çaldığı tahsilat makbuzlarında sahtecilik yaparak aylarca kiracılara sahte makbuz vermekle suçlanan Müslüm Yamaç, aleyhindeki suçlamaları kabul etmedi

Tahsilat makbuzlarını sahteledi
banner90
banner99

Müslüm Yamaç isimli kişi, halen aranan iki suç ortağı ile birlikte bir emlak şirketinden tahsilat makbuzu bloklarını çalarak, bu makbuzlarda sahtecilik yaparak, kiracılara verdiği suçlamasıyla tutuklandı.


Yamaç’ı mahkemeye çıkaran polis, makbuzlar karşılığında zanlı ve suç ortaklarının para alıp almadığı konusunda ise herhangi bir bilgi vermedi.


Girne Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında polis memuru Hüseyin Soyel yeminli şahadet vererek olguları aktardı.


banner134
Soyel, huzurda bulunan zanlı Müslüm Yamaç’ın Girne’de 27.07.2017-26.06.2020 tarihleri arasında işletmeciliğini Demet Ayaz’ın yapmakta olduğu Orange Garden Estate isimli emlak şirketinde dolap içerisinde muhafaza edilen konu şirkete ait 5 adet tahsilat bloğunu aranan iki kişi ile çaldıklarını belirtti.


Zanlı ve suç ortaklarının bu tahsilat makbuzlarını Demet Ayaz’ın izni ve müsaadesi olmaksızın kullandıklarını söyleyen Soyel, ilk tespitlere göre zanlının bu makbuzlardan 10 adedine 2 Temmuz 2019 ile 26 Şubat 2020 tarihleri arasında kendi adını yazıp imzalamak suretiyle sahte evrak düzenlediğini ve bir kopyasını kiracılara vererek tedavüle sürdüğünü kaydetti.


Soyel, zanlının önceki gün tespit edilerek tutuklandığını, diğer zanlıların ise isim tespitinin yapıldığını ancak aranmakta olduğunu söyleyerek, zanlının beyanlarında söz konusu makbuzları müşteki Demet Ayaz’ın talimatı ile doldurduğu ifade ettiğini, bu yönde araştırma yapılacağını, halen aranmakta olan ve düzenlenmiş makbuzlar olduğunu belirterek zanlının ilk etapta 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.


Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Vedia Berkut Barkın zanlının soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi. (KAMALI HABER)

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75