banner6

Taksiyle, 18 bin TL toplamış

banner37

Taşkan Taksi isimli işyerinde çalışan Gökhan Tornacı, gün içerisinde kullandığı iki taksiyle taşıdığı müşterilerden aldığı paraları zimmetine geçirmekle suçlanıyor

Taksiyle, 18 bin TL toplamış
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da Taşkan Taksi isimli işyerinde çalışan Gökhan Tornacı, gün içerisinde kullandığı iki taksiyle, temin etmiş olduğu 18 bin 10 TL nakit parayı işyerine vermeyerek, sirkat ettiği gerekçesiyle tutuklandı.

banner134

“Müstahdem Tarafından Sirkat” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Gökhan Tornacı, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Kemal Erdelhun’u dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Erdelhun, Ağustos 2018 ayı içerisinde Girne’de sakin zanlı Gökhan Tornacı’nın, müstahdemi olduğu Taşkan Taksi isimli işyerinde gün içerisinde kullanmış olduğu TPU 798 ve TPZ 889 plakalı araçlardan temin etmiş olduğu 18 bin 10 TL nakit parayı işyerine vermeyerek, sirkat etmekle methaldar olduğunu kaydetti.

Polis memuru Kemal Erdelhun, 17 Ekim’de, Taşkan Tütüncü’nün polise gelerek mesele ile ilgili zanlı aleyhine şikayette bulunduğunu belirtti.

Erdelhun, “Aynı gün, zanlı polis tarafından aranıp mesele ile ilgili polise gelip izahat vermesi istenmiş, ancak bu davete hiçbir şekilde icabet etmemiş, yine ev adresini de vermeyi ısrarla reddetmiştir. 23.10.2018 tarihinde zanlı aleyhine Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden derdest emri temin edilmiş ve bu emir ışığında tutuklanmıştır” dedi.

Erdelhun, zanlının müşterilerden toplamış olduğu paranın bulunamadığını ve Ağustos 2018 ayı içerinde taksiye müşteri olarak aldığı şahısların birçoğunun henüz bulunamadığını belirtti.

Erdelhun, “Yine mesele ile ilgili olarak yapılan soruşturmalarda 19.10.2018 tarihinde zanlı, Girne Polis Müdürlüğü’ne giderek Cyprobus Ltd isimli iş yerinden Taşkan Tütüncü adına düzenlenen toplam 10 bin 135 TL meblağlı iki adet çeki kaybettiği beyanında bulunup kayıp belgesi aldığı tespit edilmiş ve bu yönde de tahkikatımız devam etmektedir” dedi.

Tahkikatın çok yönlü devam ettiğini belirten Erdelhun, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için iki gün tutuklu kalmasını talep etti.

Mahkemede söz alan zanlı, suçlamaları reddetti. Yargıç Cenkay İnan, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının iki gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2018, 08:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104