Tamire bırakılan araçların akülerini çaldılar

banner37

Sanayi bölgesinde bir garajda tamir için bulunan 4 aracın akülerini sirkat eden iki kişi, cezaevine gönderildi

Tamire bırakılan araçların akülerini çaldılar
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da Organize Sanayi Bölgesi’ndeki bir garaja tamir için bırakılan 4 aracın akülerini sirkat eden ve çalınan aküler tasarruflarında bulunan Halit Atila ile Fırat Güner isimli iki zanlı, yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

   “Sirkat” suçlamasıyla tutuklanan iki zanlı dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı İbrahim Ruso, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Mustafa Sensev’i dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Sensev, zanlılar Halit Atila ve Fırat Güner’in 25.08.2020 tarihinde saat 03.00 raddelerinde Lefkoşa’da Organize Sanayi Bölgesi 10. Sokak, No:38 adresinde, işletmeciliğini Lefkoşa’da sakin Sıtkı Öztekin’in yaptığı Kulcem Garaj isimli işletmenin güneyinde bulunan boş arazi içerisinde tamirat maksatlı kilitsiz halde park edilmiş Toyota Corolla, Mitsubishi Canter, İsuzu Elf Van ve Ford Transit marka araçların toplamda 2 bin 600 TL değerindeki 4 adet aküyü sirkat ettiğini mahkemeye aktardı.

   Polis memuru Mustafa Sensev, meselenin polisin bilgisine 26.08.2020 tarihinde geldiğini ve zanlıların aynı gün Lefkoşa’da tespit edilerek Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen derdest emri gereği tutuklandığını kaydetti.

   Sensev, zanlıların mesele ile ilgili olarak gönüllü ifade vererek suçlarını kabul ettiğini ve aynı gün 4 adet sirkat edilen akünün Halit Atila’nın tasarrufunda bulunup, emare olarak zapt edildiğini belirtti.

   Sensev, zanlı Halit Atila’nın çalışma izinli olduğunu, zanlı Fırat Güner’in 11.08.2020 tarihinde KKTC’ye 30 günlük vize ile giriş yaptığını söyleyerek, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmalarını talep etti.

   Yargıç Temay Sağer, zanlıların yasal statülerini de dikkate alarak, bir ayı aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu olarak beklemelerine emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75