Taraflar uzlaşı arayışında

banner37

Universal Bank’ın, Ferdi Sabit Soyer’in 2009 yılında aldığı krediyi ödemediği gerekçesiyle borca kefil giren Sağlık eski Bakanı Eşref Vaiz’in taşınmazına tedbir koydurmasıyla ilgili davanın dünkü celsesi ileri bir tarihe ertelendi

Taraflar uzlaşı arayışında
banner90
banner99

KIBRIS Özel

   Ülkemiz siyasetinin önemli isimlerinden olan, yıllarca milletvekilliği yapan ve 2005 ile 2009 tarihleri arasında KKTC Başbakanlığı görevini yürüten CTP eski Genel Başkanlarından Ferdi Sabit Soyer’in 2009 yılında Universal Bank’tan çektiği “186 bin Euro” olan, kredi borcuyla ilgili davanın dünkü celsesi yapılmadı.

   Söz konusu kredi borcuna kefil olarak imza atan ve kefil girdiği borç senedindeki miktarın “50 bin Euro” olduğunu iddia eden Sağlık eski Bakanı Dt. Eşref Vaiz’in, borç ödenmediği ve miktar “470 bin 350 Euro’ya ulaştığı” gerekçesiyle banka tarafından taşınmazına tedbir koydurmasıyla ilgili Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülmeye başlayan dava 11 Eylül 2020 tarihine tehir edildi.

   Dava duruşma saatinden önce bir araya gelen Eşref Vaiz ile banka yetkililerinin arasında olumlu bir görüşme olduğu bilgisine ulaşıldı. Uzlaşı arayışında olan taraflar, mahkemeden duruşmanın ertelenmesini talep etti.

   Davaya bakan Lefkoşa Kaza Mahkemesi Kıdemli Yargıcı Banu Soyer, tarafların ortak talebi üzerine davayı 11 Eylül’e erteleme kararı aldı.

   Universal Bank, Ferdi Sabit Soyer’in 2009 yılında çektiği 186 bin Euro krediyi, 11 yıllık sürede ödemediği ve kredinin faizleriyle “470 bin 360 Euro” olduğu gerekçesiyle borcun tahsili için Soyer ve kefili Vaiz’e karşı alacak davası açmıştı.

   Universal Bank, ana borçlu olan Ferdi Sabit Soyer’in adına hiçbir taşınmaz mal olmadığı gerekçesiyle, kefil olan Eşref Vaiz’in taşınmaz malına tedbir konması için geçici ara emri almıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75