banner6

Tarihlerde oynama yaptılar, resmî belgeyi sahtelediler

banner37

Gazimağusa Limanı’ndan KKTC’ye giriş yapabilmek için yurtdışında yaptırdıkları PCR testlerini sahteledikleri gerekçesiyle tutuklanan 3 kişi aleyhine 3’er gün tutukluluk emri alındı

Tarihlerde oynama  yaptılar, resmî  belgeyi sahtelediler
banner151

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa Limanı’ndan KKTC’ye giriş yapabilmek için yurtdışında yaptırdıkları PCR testlerini sahteledikleri gerekçesiyle tutuklanan 3 kişi, dün, Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkartıldı.

Gazimağusa Limanı’ndaki bir yük gemisinde çalışan A.S.(E-49), S.A.(E-35) ve B.İ.(E-37) aleyhine, tahkikat maksatlı 3’er gün tutukluluk emri alındı.

Polis, zanlıların, yurtdışında yaptırdıkları PCR testlerini bilgisayara aktardıklarını ve geçerlilik tarihlerini değiştirip sağlık görevlilerine verdiklerini, böylece sahteledikleri resmî evrakı tedavüle sürdüklerini anlattı.

Dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hüseyin Eser, meseleyle ilgili olguları aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Raif Safa’yı yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Raif Safa, Gazimağusa Limanı’nda bulunan bir yük gemisinde çalışan zanlıların, 19 Aralık’ta, saat 10.30’da, önceden yurtdışında yaptırdıkları PCR test sonuçlarının tarihlerini değiştirmek suretiyle sahteledikleri resmi evrakları, KKTC’ye giriş yapmak amacıyla görevli sağlık memuruna vermek suretiyle tedavüle sürdüklerini belirtti.

Raif Safa, suçüstü tutukladığı zanlıların gönüllü ifade vererek suçlarını kabul ettiğini kaydetti ve mahkemeden tahkikatını tamamlayabilmek için süre istedi.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Gündüz Serden, zanlıların 3’er gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110