banner6

Tartıştıkları gence kafa atıp burnunu kırdılar

banner37

Üniversite öğrencisi iki genç, aralarında husumet bulunan bir kişiyi yaralamaktan mahkemeye çıkarıldı. Zanlılar, 2’şer bin TL nakdi teminat karşılığında serbest kaldı

Tartıştıkları gence kafa atıp burnunu kırdılar
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

Tartıştıkları gencin burnunu kıran üniversite öğrencisi iki genç aleyhine başlatılan soruşturma tamamlandı.

“Vahim zarar”, “Kavga” ve “Rahatsızlık” suçlarından methaldar olan Canberk Deniz ve Yunus Emre Basık isimli üniversite öğrencisi genç zanlılar, işledikleri suçlardan ileride yargılanmak üzere 2’şer bin TL nakdi teminat karşılığında serbest kaldı.

Dünkü teminat duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Serhan Bundak, meselenin tahkikat memurluğunu üstlenen Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görevli polis memuru Emin Özbilen’i yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Emin Özbilen, 10 Haziran 2017’de, saat 00.30 sıralarında, Gazimağusa’da İsmet İnönü Bulvarı üzerinde, Özgülen Kebap ile Yemen Kahvehanesi isimli işyeri arasındaki sokakta, Yunus Emre Basık ve Canberk Deniz isimli zanlıların bir taraf, Yusuf Özbek’in ise diğer taraf olup, birbirlerinin vücutlarına elleri ile gelişigüzel vurup kavga ettiklerini söyledi.

Emin Özbilen, kavga sırasında, zanlıların, önceden husumetli oldukları Yusuf Özbek’in yüzüne kafa atıp, burun kemiğini kırdığını anlattı ve önce Canberk Deniz’i daha sonra da Yunus Emre Basık’ı tutukladığından söz etti.

Zanlılardan Yunus Emre Basık’ın gönüllü ifade verip müştekiye kafa attığını kabul ettiğini söyleyen tanık polis, zanlılar aleyhine başlattığı tahkikatını tamamladığını belirtip, mahkemeden, Türkiye uyruklu öğrenci zanlıları uygun bir teminata bağlamasını talep etti.

Yargıç Hazal Hacımulla, huzurundaki şahadeti değerlendirdi ve zanlıları, davaları sonuçlanıncaya değin KKTC dışına çıkmaktan men etti ve bu maksatla tüm pasaport ve seyahat belgelerine el koydu. Ayrıca, 2’şer bin TL nakdi teminata bağladığı zanlıların, lehlerine KKTC vatandaşı 2 kefilin 70’er bin TL’lik kefalet senedi imza etmesini isteyen yargıç, zanlıların, haftada 3 kez en yakın polis karakoluna giderek, imza atmasına da emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2017, 08:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104