Tartıştıkları gencin,burnunu kırdılar

banner37

Gazimağusa’da bir barın önünde tartıştıkları genci aralarına alarak tekme-tokat döven Ürdün uyruklu 4 zanlı tutuklandı

Tartıştıkları gencin,burnunu kırdılar
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da ‘yüksek sesle konuşma’ yüzünden bir barın önünde tartıştıkları M.R.A.J.’ın vücudunun muhtelif yerlerine, elleri ve ayaklarıyla vurarak darp eden ve burun kemiğinin kırılmasına neden olan Ürdün uyruklu 4 kişi tutuklandı.


İsimlerinin baş harfleri F.Z.O.A.H., S.Z.O.A.H, A.A.A.A., ve Z.Z.O.A.H., olan dört zanlı, dün Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak haklarında 3’er gün tutukluluk emri alındı.


Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler’in huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, meselenin olgularını aktarması için, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis Memuru İbrahim Gökova’yı, yeminli şahadete çağırdı.


Tanık polis İbrahim Gökova, zanlıların, Gazimağusa’da 19 Kasım’da saat 02.30’da meydana gelen “Vahim zarar, kavga ve rahatsızlık” suçlarından methaldar olduklarını söyledi.


banner134
İbrahim Gökova, zanlıların, Gazimağusa’da, İsmet İnönü Bulvarı üzerindeki bir bar önündeki, umumi bir yer olan kaldırım üzerinde  M.R.A.J., ile yüksek sesle konuşarak rahatsızlık yaptıkları gerekçesiyle tartıştıklarını söyledi.


Gökova, çıkan  tartışma sonrasında, zanlıların, makul mazeretleri olmaksızın, kasten ve kanunsuz olarak,  M.R.A.J.’nin vücudunun muhtelif yerlerine eller ve ayaklarıyla vurmak suretiyle bir kavgada yer aldıklarını anlattı.


M.R.A.J.’nin burnuna aldığı darbe sonucu burun kemiğinin kırıldığını kaydeden tanık polis, zanlılar aleyhine yürüttüğü soruşturmasını salimen tamamlayabilmek için mahkemeden süre istedi.


Huzurundaki şahadeti değerlendiren kıdemli yargıç, tahkikatın selameti için 3’er gün tutuklu kalmalarına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75