Tatile gidecekti, sahtecilikten yargılanacak

banner37

Türkiye’ye gidebilmek için, TC Lefkoşa Büyükelçiliği’ne sahte öğrenci belgesi veren Sunday Santos isimli gencin başı yasalarla derde girdi

Tatile gidecekti, sahtecilikten yargılanacak
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

   Ülkemizde üniversite eğitimi gören ve Türkiye’ye turist olarak gidebilmek için TC Lefkoşa Büyükelçiliği’ne sahte öğrenci belgesi veren Sunday Santos, tutuklandı.

   “Sahte evrak düzenleme ve tedavüle sürme” suçlamasıyla tutuklanan zanlı dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Volkan Kayabaş, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Hüseyin Ergüleç’i dinletti.     

   Mahkemede yeminli şahadet veren Ergüleç, zanlı Sunday Santos’un 4 Eylül’de Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği’ne giderek Türkiye’ye turist olarak gidebilmek için daha önceden temin ettiği ve henüz nereden temin ettiği tespit edilemeyen bir üniversiteye ait kendi adına ıstar olunan sahte öğrenci belgesini görevli memura ibraz edip, tedavüle sürmekle methaldar olduğunu kaydetti.

banner134

   Polis memuru Hüseyin Ergüleç, zanlının bir üniversitede öğrenci olduğunu ve tahkikatın tamamlandığını söyleyerek, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışlarının yasaklayarak,  KKTC vatandaşı bir kefilin 70 bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75