Tavukçuda çalışıyorlardı

banner37

Vadili’de izinsiz ikamet edip çalışan 3 kişi için mahkemeden tutukluluk alındı

Tavukçuda çalışıyorlardı
banner90

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Dörtyol Polis Karakolu’nda görev yapan bir polis ekibi, aldığı ihbar üzerine, Vadili’deki bir evde, ülkede izinsiz ikamet edip izinsiz çalışan 3 kişiyi tespit etti.

   Meseleyle ilgili tutuklanan Pakistanlı Muhammad Farasar, Zehid Huseain ve Muhammad H. KHurshid, dün, ek tutukluluk talebiyle mahkemeye çıkartıldı ve aleyhlerine 4’er gün daha tutukluluk emri temin edildi.

   Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Umut İnan huzurunda görüşülen ek tutukluluk duruşmasında, meselelerin tahkikatını yürüten Dörtyol Polis Karakolu’nda görev yapan İbrahim Bulut, 

iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı İlhan Damdelen’in sorularını yanıtladı.

   Tanık polis İbrahim Bulut, Muhammad Farasar’ın 25 Nisan 2019’dan,  Zehid Huseain’in 1 Mart 2019’dan ve Muhammad H. KHurshid’in 18 Eylül 2018’den beridir ülkede izinsiz ikamet edip bölgedeki bir tavukçuda izinsiz çalıştırıldıklarını anlattı.

   Zanlıların KKTC’den ülkelerine ihraç edilmesi için gerekli işlemlerin henüz tamamlanmadığını kaydeden tanık polis, mahkemeden ek süre istedi.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Umut İnan, zanlıların 4’er gün süreyle poliste tutuklu kalmalarına emir verdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali 67 gladbeck
Ali 67 gladbeck - 6 ay Önce

Gucunuz garibanlara ywtiyor degilmi...otelerj gazinolari da denetleaenize onlaro neden haber yapmiyonuz..

SIRADAKİ HABER

banner107

banner108