Tecavüz davasına 20 Haziran’da devam edilecek

banner37

Çatalköy’de iki yıl önce meydana gelen tecavüz olayının sanığı Tarık Mart’ın davasının dünkü duruşmasında Siirt’ten olay yeri inceleme uzmanı dinletildi

banner87
Tecavüz davasına 20 Haziran’da devam edilecek
banner99

Ahmet KARAGÖZLÜ

Çatalköy’de 30 Eylül 2017 tarihinde meydana gelen tecavüz olayının davasının dünkü celsesinde 37 yaşındaki sanık Tarık Mart’ın avukatı Yunsal İlhan, müvekkilinin bahse konu suçu işlemediğini savunarak, Siirt Emniyet Müdürlüğü’nde görev yapan Olay Yeri İnceleme Uzmanı Fevzi Kuş’u tanık olarak dinletti.

Savunma tanığı olarak yeminli şahadet veren Kuş, şimdiki görev yerine gitmeden önceki görev yerinde, dava konusu olayla ilgili yapılmış bir analizle ilgili yeni bir emareyi mahkemeye sunarken, tanık İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Kıdemli Savcı Erdinç Akyener tarafından sorgulanmaya başlandı. Dava, kaldığı yerden devam edilmek üzere 20 Haziran 2019 tarihine tehir edildi.

Kıdemli Savcı Akyener ise konunun bilimsel bağlamda görüşülebilesi için davanın tehir edilmesi talebinde bulundu. Mahkeme Akyener’in talebini uygun ve adil buldu.

Nüvit Gazi Hacı’nın başkanlığında, Kıdemli Yargıç Şerife Katip Kır ve Yargıç Hazal Hacımulla’dan oluşan Girne Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, savunmanın sunduğu yeni emarenin istintakının yapılabilmesi için davayı kaldığı yerden devam edilmek üzere 20 Haziran Perşembe gününe, saat 09.30’a erteledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96