'Tecavüz' iddiası, infial yarattı

banner37

Gazimağusa’da 16 yaşındaki bir kız, “bana tecavüz etti’ diyerek erkek arkadaşından şikayetçi oldu. Aynı gün tutuklanan Ahmet Burhan Ayan, ‘sadece öpüştük’ diyerek suçlamaları reddetti

banner87
'Tecavüz' iddiası, infial yarattı
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa dün 16 yaşındaki bir kızın ‘tecavüze uğradım’ iddiasıyla sarsıldı.

Adı daha önce de bir tecavüz olayına karışan Ahmet Burhan Ayan’ın kız arkadaşı olduğunu söyleyen 16 yaşındaki F.Ş.C. isimli kız dün sabah Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne giderek, Ayan’ın sabah saat 06.00 sıralarında Glapsides Plajı’nda araba içerisinde kendisine zorla tecavüz ettiğini iddia etti.

Şikayet üzerine aynı gün yakalanan Ayan’ın polise ilk anda “bir defa yaptım” diye itirafta bulunduğu, ancak daha sonra karakolda verdiği ifadesinde bu beyanını reddederek “sadece kendi isteği ile öpüştük” dediği bildirildi.

Polis, meseleyi her yönüyle araştırabilmek için Ayan’ı dün Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkararak aleyhine 3 günlük tutukluluk emri temin etti.

Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı İlhan Damdelen, meselenin olgularını aktarması için, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı polis Memuru Şükrü Hafız’ı yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Şükrü Hafız, zanlının, dün sabah saat 06.00’da, Gazimağusa’daki Glapsides Sahili’nin park alanı içerisinde, aracında bulunan kıza, cinsel tecavüzde bulunduğunu söyledi.

Polise yapılan şikayet üzerine zanlıyı derdest emri gereği tespit edip tutukladığını anlatan tanık polis, zanlıdan izahat istendiğinde, konu suçu kabul etmediğini belirtti.

Olay yerinde bulunduğunu söyleyen zanlının, aleyhindeki suçlamaları reddettiğini anlatan tanık polis, zanlının müştekiyle yalnızca isteği üzerine öpüştüğünü iddia ettiğini dile getirdi.

Tanık polis, meseleyi aydınlatmak için süreye ihtiyacı olduğunu belirterek, mahkemeden zanlı aleyhine tutukluluk emri talep etti.

Yargıç, tahkikatın salimen neticelendirilebilmesi için, zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2018, 09:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75