Tecavüz mağduru da yargılanacak

banner37

Tecavüz suçundan yargılanmak üzere cezaevine gönderilen kardeşi Nebil Aslan’ı kurtarmak için, mağdur kadına 20 bin TL vererek ifadesini ‘gönüllü olarak cinsel ilişkiye girdiği’ yönünde değiştirmesini sağlayan Galip Aslan, hem kendisinin hem de kadının başını yaktı.

Tecavüz mağduru da yargılanacak
banner90
banner8

Emine UYSAL

Tecavüz suçundan yargılanmak üzere cezaevine gönderilen kardeşi Nebil Aslan’ı dışarıya çıkarmak için, mağdur kadına 20 bin TL verme vaadiyle, ‘gönüllü olarak cinsel ilişkiye girdiği’ yönünde ifadesini değiştirten Galip Aslan hem kendisinin hem de tecavüz mağduru kadının başını yaktı.

Nebil Aslan tarafından tecavüze uğradığı belirlenen H.E., isimli kadın, Aslan’ın ağabeyi Galip Aslan’ın 20 bin TL teklifiyle ifadesini değiştirince gözaltına alındı ve mahkemeye çıkarıldı.

Aleyhine “Amme fesatçılığı” suçuyla dava getirilen H.E., isimli kadının, yargılanıncaya değin, yurtdışına çıkışı yasaklandı.

Galip Aslan, H.E.’ye tecavüz ettiği gerekçesiyle hükümsüz tutuklu olarak cezaevinde yargılanmayı bekleyen kardeşi Nebil Aslan’ı kurtarmak için, kadına 20 bin TL para karşılığı ifadesini değiştirmesini teklif etti ve kadın da kabul etti.

5 Mayıs’ta notere giderek olayın zorla değil, kendi rızası ile olduğunu beyan eden belgeyi onaylatan ve mahkemeye sunan H.E., ile Galip Aslan, hakkında soruşturma başlatıldı.

“Tanıkları yalan ifade vermeye ve doğru söylememeye teşvik etme” suçlamasıyla gözaltına alınan Galip Aslan, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi Kıdemli Yargıcı Tacan Reynar’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Atilla Enver Etkin, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Polis Çavuşu Şerif Avcil’i tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Avcil, 13 Mart’ta saat 05.00’te H.E.,’nin Lefkoşa’da Adli Şube’ye gelerek, önceden tanığı Nebil Aslan’ın kendisini evine götürmesi için bindiği GH 655 plakalı araçla, Gönyeli Baraj bölgesine götürüp, zorla cinsel ilişkiye girdiği yönünde ifade verip, şikayetçi olduğunu anımsattı.

banner134
Polis çavuşu Şerif Avcil, “Nebil Aslan’ın ağabeyi Galip Aslan, H.E’yi notere götürüp, ‘zorla herhangi bir ilişki olmadığını, kendi gönlü ile ilişkiye girdiğini’ belirten beyanname hazırlayarak, karşılığında 20 bin TL vereceğini söyleyip teşvik ederek, ‘Tanıkları Yalan İfade Vermeye veya Doğruyu Söylememeye Teşvik Etmek’ suçunu işlemekle methaldardır” dedi.

Avcil, H.E., ve Galip Aslan’ın, cezaevinde olan Nebil Aslan’ın ceza almaması için 5 Mayıs’ta noterden aldığı belgeyi birlikte mahkemeye sunduklarını belirtti.

Soruşturmanın tamamlandığını belirten Avcil, zanlı Galip Aslan’ın mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, zanlı Galip Aslan’ın yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, iki haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Olay nasıl olmuştu?

Lefkoşa’da zanlı Nebil Aslan, 13 Mart’ta saat 05.00’te önceden tanıdığı 25 yaşındaki H.E’yi evine götürmek amacıyla GH 655 plakalı aracına alıp, Gönyeli Baraj bölgesine götürüp, şiddet kullanma tehdidiyle üzerindeki elbiseleri zorla çıkarıp, cinsel tecavüzde bulunduğu ve vahim zarara uğrattığı gerekçesiyle tutuklanmıştı.

“Cinsel tecavüz”, “Cinsel ilişkiye girmek için alıkoyma”, “Şiddet tehdidi” ve “Vahim zarar” suçlamalarıyla tutuklanan Nebil Aslan, yargılanmak üzere cezaevine gönderilmişti.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2017, 08:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75