'Tecavüz yok, rızayla oldu'

banner37

“Kızı eve bile almadık” diyen tecavüz zanlıları şimdi de ağız değiştirerek, müşteki ile zanlı M.U.A.T.’nin kızın rızasıyla cinsel ilişkiye girdiğini öne sürdü

'Tecavüz yok, rızayla oldu'
banner99

Meyil AVCAN

Girne’ye bağlı Karaoğlanoğlu’nda meydana gelen tecavüz olayının zanlısı olarak tutuklanan iki kişi dün yeniden Girne’de mahkemeye çıkarıldı ve her iki zanlı da aleyhlerindeki tecavüz suçlamalarını reddetti. Bir önceki celsede de tecavüz suçlamalarını reddederek “kızı eve bile almadık” diyen zanlılar bu kez de, müştekinin rızasıyla cinsel ilişkiye girildiğini iddia etti.

Mahkeme, soruşturma amaçlı olarak her iki zanlı aleyhine de 3 günlük tutukluluk emri verdi.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında Yardımcı Savcı Senem Palabıyık, Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube’de görevli polis çavuşu Hüseyin Kürşat’ı tanık olarak dinletti.

“Müştekiyi kurtarmak isteyen arkadaşları da darp edildi”

Mahkemede yeminli şahadet veren polis çavuşu Hüseyin Kürşat, zanlıların “Cinsel Tecavüz”, “Zorla Alıkoyma” ve “ Ciddi Darp” suçlarından methaldar olduklarını belirtti.

Polis çavuşu Kürşat, olayın 30 Nisan’da saat 03.15 sıralarında Karaoğlanoğlu bölgesinde zanlı A.M.A.H.’ye ait ikametgâhta meydana geldiğini belirterek, evlerine misafir olarak giden 24 yaşındaki üniversite öğrencisi 24 yaşındaki müşteki S.K.’ye cinsel tecavüzde bulunabilmek için zanlı A.M.A.H.’nin müştekiyle gelen diğer iki arkadaşını önemli bir şey söyleyeceğini belirterek ikametgâhtan dışarıya çıkarıp kapıyı kapattığını kaydetti.

Akabinde bunu fırsat bilen zanlı M.U.A.T.’nin müşteki S.K.’yi kolundan çekip, eliyle de ağzını bastırarak evin yatak odasına götürüp, rızasızca cinsel tecavüzde bulunduğunu ifade eden Kürşat, o esnada dışarıda olan müştekinin arkadaşlarının çığlık sesleri üzerine şüphelenerek, eve girdiklerini ve zanlı M.U.A.T.’nin müştekiye cinsel tecavüzde bulunduğu anda müdahale edip, kızı kurtarmaya çalıştıklarını belirtti.

Kürşat, zanlıların içeriye giren tanıkları darp etmeleri üzerine müştekilerin olay yerinden kaçarak Girne Polis Müdürlüğü’ne geldiğini ve meseleyi polise aktardığını kaydederek, darp edilen müştekilerin doktor kontrolünden geçirildiğini ifade etti.

banner134
Mahkemeden arama ve derdest emri alarak zanlıların bulunduğu eve gidildiğini, zanlı A.M.A.H.’nin evde, balkondan atlayıp kaçmaya çalışan zanlı M.U.A.T.’nin ise kaçış istikametinde anayolda tespit edilerek makul güç kullanılarak tutuklandığını belirten Kürşat, evde yapılan aramada yatak çarşafı, yorgan ve müştekiye ait külotun da emare olarak alındığını ifade etti.

Kürşat, zanlı M.U.A.T.’nin darp edildiği iddiası üzerine ortopedist kontrolünden yeniden geçirildiğini ve gözündeki şişliğin alerjik olduğunun tespit edildiğini mahkemeye aktararak, tahkikatın yeni olduğunu, alınması gereken emareler ve ifadeler olduğunu söyledi ve 5 gün daha poliste tutuklu kalmaları talebinde bulundu.

“Kendi rızasıyla ilişkiye girdi”

Zanlıların savunma avukatı, polis çavuşuna müştekinin zanlıları tanıyıp tanımamasını sorması üzerine Kürşat, müşteki S.K.’nin sadece zanlı M.U.A.T.’yi tanıdığını, olay gecesi zanlıların Girne’de Gloria Jeans’de beklerken müştekiye rastladıklarını ve kendilerini eve bırakması için ricada bulunduklarını belirtti.

Kürşat, zanlıların ısrarı üzerine müşteki ve arabada bulunan diğer iki arkadaşlarının evlerine çıktıklarını, ardından zanlı A.M.A.H.’nin müştekinin arkadaşlarına bir şey konuşacağını söyleyip, evden çıkarması üzerine olayın meydana geldiğini söyledi.

Savunma avukatı, zanlı A.M.A.H.’nin telefonunu almaya çıktığı esnada müştekiyle zanlı M.U.A.T.’nin cinsel ilişkiye girdiklerini gördüğünü ve müştekinin kendisini odadan kovduğunu iddia ederken Kürşat, müştekinin doktor kontrolünden geçirildiğini ve ağzıyla bacakları arasında ekimozlar oluştuğunun belirlendiğini kaydetti.

Mahkeme zanlılara söz hakkı tanıdığında zanlı M.U.A.T., müştekinin arkadaşları tarafından kavga esnasında sol kolundan ısırıldığını öne sürdü.

Zanlı, yeniden doktor kontrolünden geçirilecek

Yargıç Meltem Dündar, müşteki konumunda olan üç kişiden ifade temin edildiğini, alınan emarelerle ilgili detaylı inceleme başlatıldığını ve başlatılan tahkikatın hâlâ devam ettiğini belirterek, zanlıların işledikleri suçların ciddi ve ömür boyu hapislik cezası öngörülen en ağır suçlardan olduğuna vurgu yaptı.

Tahkikatın tamamlanmadığına bulgu yapan Dündar, bu safhada zanlıların serbest kalmalarının tahkikatın selametine etki edeceğini göz önünde bulundurarak zanlıların poliste 5 gün daha tutuklu kalmalarına karar verdi.

Dündar ayrıca, sol kolundan ısırıldığını söyleyen zanlı M.U.A.T.’nin yeniden Girne Akçiçek Hastanesi’nde doktor kontrolünden geçirilmesi için emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2019, 09:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75