Tecavüz zanlıları cezaevine gönderildi

banner37

Lapta’da 2010 ile 2018 yılları arasında, şu anda 17 yaşında olan öz kızı ve öz yeğenine karşı “Cinsel Taciz” ve “Cinsel Tecavüz” suçlamasıyla tutuklanan baba K.Y. ile dayı A.Y. hükümsüz tutuklu olarak yargılanmayı bekleyecek

banner87
Tecavüz zanlıları cezaevine gönderildi
banner90
banner8

Ahmet VAMIK

Lapta’da 2010 ile 2018 yılları arasında, şu anda 17 yaşında olan öz kızı ve öz yeğenine karşı “Cinsel Taciz ve Cinsel Tecavüz” suçlamasıyla tutuklanan baba K.Y. ile dayı A.Y. aleyhindeki soruşturma tamamlandı.

Tutukluluk sürelerinin dolmasının ardından dün yeniden Girne Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarılan zanlılar, Lapta Polis Karakolu’nda soruşturma maksatlı olarak 18 günlük tutukluluk süresinin ardından hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Meseleyle ilgili soruşturmanın tamamlandığını kaydeden polis çavuşu İbrahim Güleç, zanlıların müştekinin babası ve dayısı olması sebebiyle serbest kalmaları halinde müştekiye olumsuz etki edebilme olasılıklarının yüksek olduğuna dikkat çekerek zanlıların tutuklu yargılanmasını talep etti.

Zanlıların methaldar olduğu suçlara yasada en ağır cezaların öngörüldüğe dikkat çeken Yargıç Meltem Dündar da, serbest kalmaları halinde müştekiye etki etme olasılığı bulunan zanlıların 3 ay süreyle hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmelerine emir verdi.

Meseleyle ilgili polise gönüllü ifade veren dayı A.Y., aleyhindeki bir takım suçlamaları kabul etti.

Başından geçenleri ispatlamak için, babasının cinsel organında bulunan belirgin bir özellikle ilgili beyanda bulunan müştekinin beyanı doğrultusunda, Adli Tıp Uzmanı tarafından muayene edilen baba K.Y.’de de söz konusu özellik tespit edildi.

Öte yandan baba K.Y. ile dayı A.Y.’nin geçmişte birçok sabıkası olduğu ortaya çıkarken, baba K.Y.’nin 2016 yılında meydana gelen fuhuş meselesinden sabıkalı olduğu da öğrenildi.

Polis: Zanlıların akrabası yaşanan olayları doğruladı

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında Başsavcılık adına Savcı Emine Taşkın, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Lapta Polis Karakolu’nda görevli polis çavuşu İbrahim Güleç’i tanık olarak dinletti.

Zanlılar A.Y. ile K.Y.’nin 2010 ile 2018 yılları arasında Lapta’da meydana gelen “Cinsel Tecavüz”, “Cinsel Saldırı”, “Cinsel Taciz”, “Akraba ile Cinsel İlişkiye Girme” ve “16 Yaşından Küçük Çocuğa Cinsel Tecavüz” suçlarından methaldar olduklarını dile getiren polis çavuşu İbrahim Güleç, 17 yaşındaki müştekinin 17 Ekim’de Sosyal Hizmetler Dairesi’nde görevli müfettişler aracılığı ile Lapta Polis Karakolu’na giderek babası ve dayısı hakkında şikâyette bulunduğunu anımsattı.

Polis çavuşu İbrahim Güleç, müşteki genç kızın, 2010 ile 2016 yılları arasında dayısı A.Y.’nin kendisini taciz ettiğini ve arabayla gezdirme bahanesiyle evden uzaklaştırıp cinsel istismarda bulunduğuna yönelik iddiada bulunduğunu ifade etti.

Müştekinin, 2016 ile 2017 yılları arasında da babası K.Y., tarafından taciz edildiği ve babasının kendisiyle ters yoldan ilişkiye girdiği yönünde iddiada bulunduğunu kaydeden Güleç, baba K. Y.’nin aleyhinde, 2018 yılı içerisinde kızını banyo odasında ve yatak odasında bulunduğu zamanlarda anahtar deliğinden gözetlediğine ve cinsel tacizde bulunduğuna yönelik de iddialar olduğunu açıkladı.

Güleç, polise gönüllü ifade veren zanlıların akrabası olan İ.Y.’nin yaşanan olayları doğruladığını vurguladı.

Müştekinin psikolojik kontrolünün tamamlandığını ve buna yönelik bir doktor raporu temin edildiğini açıklayan polis çavuşu İbrahim Güleç, Adli Tıp Uzmanı tarafından muayene edilen genç kızda ters yoldan ilişki bulgusuna rastlandığının tespit edildiğini de dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2018, 10:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75