Tecavüz zanlısı cezaevine gönderildi

banner37

Z. G. isimli kadına tecavüz ettiği gerekçesiyle tutuklanan Osita Samson Eluagu, dün teminat duruşmasına çıkarıldı

Tecavüz zanlısı cezaevine gönderildi
banner90

Emine UYSAL ÇALUDA

Evinde misafir olan yabancı uyruklu Z. G. isimli kadına tecavüz ettiği gerekçesiyle tutuklanan Osita Samson Eluagu, yargılanmaktan kaçabileceği ve suçun ciddiyeti dikkate alınarak, yargılanmak üzere hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

“Cinsel Tecavüz”, “Cinsel Saldırı” ve “Darp” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı Osita Samson Eluagu, dün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Kıdemli Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Fuat Emirtaneoğlu, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis çavuşu Cemil Özakalın’ı dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Özakalın, 3 Haziran’da saat 20.00 raddelerinde Küçük Kaymaklı’da sakin zanlı Osita Samson Eluagu’nun ikametgahının yatak odasında içki içtikleri bir esnada Lefkoşa’da sakin Z. G.’yi sol eli ile ağız kısmına bastırarak darp edip, giymiş olduğu taytı ve külotunu çıkartarak, cinsel saldırı ve cinsel tecavüzde bulunmakla methaldar olduğunu anımsattı.

Polis çavuşu Cemil Özakalın, zanlının itiraf içerikli gönüllü ifade verdiğini belirtip, yargılanmak üzere hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesini talep etti.

Kıdemli Yargıç Cenkay İnan, zanlının ülkemizde yasal bağı olmadığına vurgu yapıp, yargılanmak üzere hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesine emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner96

banner108