banner6

Tecavüz zanlısı cezaevine gönderildi

banner37

Eski kız arkadaşını zorla alıkoyarak tecavüz edip, ciddi şekilde darp ettiği iddiasıyla tutuklanan Hakan Bürgül, teminata bağlandı.

Tecavüz zanlısı cezaevine gönderildi
banner151

Ahmet VAMIK

Zorla alıkoyduğu eski kız arkadaşına tecavüz edip, ciddi şekilde darp ettiği iddiasıyla tutuklanan Hakan Bürgül, teminat maksatlı olarak 2 ay süreyle Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Emine Taşkın, tanık olarak Boğaz Polis Karakolu’nda görevli Polis Memuru İlyas Korkmaz’ı tanık olarak dinletti.
Zanlı Hakan Bürgül’ün alıkoyma, ciddi darp ve cinsel tecavüz gibi ciddi suçlardan methaldar olduğunu dile getiren İlyas Korkmaz, zanlının 18 Haziran tarihinde Girne’ye bağlı Boğazköy’de bulunan Çağ İş Hanı önünde eski kız arkadaşı A .A.’nın yüzüne tokat atarak zorla alıkoyduğunu ve iş hanı içerisinde bulunan kendi dairesine götürerek tecavüz ettiğini, ardından da boğazını sıkıp kafasını yere vurarak, ciddi şekilde darp ettiğini dile getirdi.
Olay sonrası müştekinin Boğaz Polis Karakolu’na giderek şikayette bulunduğunu belirten Korkmaz, kadının şikayeti üzerine soruşturma başlattıklarını kaydetti.

Müşteki kadını, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbatoğlu Devlet Hastanesi’ne götürdüklerini kaydeden Korkmaz, kadının acil serviste yapılan ilk muayenesinin ardından kadın doğum uzmanı tarafından muayene edildiğini anlattı. Korkmaz, kadının vücudunun birçok yerinde darp izleri, bacak aralarında da morluklar olduğunu belirterek rapor temin edildiğini söyledi.

Korkmaz, zanlı Hakan Bürgül ile ilgili tahkikatın tamamlandığını belirterek, KKTC vatandaşı olan zanlının mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Meselenin ciddi bir mesele olduğuna dikkat çeken Savcı Emine Taşkın, zanlının ileride yargılanma safhasında davalarında hazır bulunabilmesi için 2 ay süreyle cezaevine gönderilmesini talep etti.

Davaya konu suçun, toplumu ciddi şekilde etkileyen, endişe yaratan, günden güne artan ve toplumun psikolojisini bozan ağır bir suç olduğuna dikkat çeken Yargıç Mesut Mesutoğlu, zanlının 2 ayı geçmeyecek süreyle Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesini emretti.
 

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2017, 08:26
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110