banner6

Tecavüz zanlısı suçlamaları reddetti

banner37

Çatalköy’de, 30 Eylül Cumartesi sabaha karşı, 23 yaşındaki bir kızı önce darp edip, daha sonra tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklanan 37 yaşındaki T. M., dün yeniden mahkemeye çıkarıldı.

Tecavüz zanlısı suçlamaları reddetti
banner151

Ahmet VAMIK

Polis, Girne’ye bağlı Çatalköy’de, 30 Eylül Cumartesi, sabaha karşı meydana gelen korkunç olayla ilgili düğümü çözmeye çalışıyor.

37 yaşında isminin baş harfleri T. M. olan kişi, iddiaya göre, 23 yaşındaki bir kızı ciddi şekilde darp ettikten sonra yatağa taşıyarak tecavüz etti.

T. M. dün, yeniden Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve hakkında tahkikat amaçlı 5 gün süreyle daha tutukluluk emri alındı.

Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube’de görev yapan Polis Çavuşu Ömer Faruk Şengil, Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda verdiği şahadette, zanlı T. M.’nin “Cinsel tecavüz”, “cinsel saldırı”, “vahim zarar” ve “ciddi darp” meselelerinden methaldar olduğunu belirtti.

Şengil, olayın, 30 Eylül Cumartesi sabaha karşı, 02.30 raddelerinde, zanlının Çatalköy’de bir sitedeki ikametgâhın

üst katındaki yatak odasında meydana geldiğini kaydetti.

Zanlının, Girne’de sakin 23 yaşındaki bir kızın, elleri ve kollarını sıkıp darp ettikten sonra yatak odasındaki yatağa taşıyarak rızası olmadan cinsel ilişkide bulunduğunu anlatan Şengil, T. M.’nin, bu şeklide müşteki kızın kızlık zarının yırtılmasına sebep olarak vahim zarara uğrattığı ve cinsel tecavüzde bulunduğunu belirtti.

Şengil, olayın polisin bilgisine gelmesinin ardından zanlı T. M.’nin Girne’de tespit edilerek tutuklandığını ve ilk safhada hakkında 3 gün süreyle tutukluluk emri alındığını dile getirdi.

Suçlamaları kabul etmedi

Soruşturması yapılan meselenin çok ciddi bir suç olduğuna dikkat çeken Şengil, meseleyle ilgili ilk etapta 5 kişiden, daha sonra 2 kişiden ifade alındığını, kamera görüntülerinin incelendiğini belirtti. Zanlının kendisine yöneltilen suçlamaları kabul etmeyecek şekilde bir gönüllü ifade verdiğini kaydeden Şengil, gönüllü ifadenin teyit ve tekzibinin yapılması gerektiğini ve farklı kişilerden ifade alınması gerektiğini belirterek zanlının tahkikat amaçlı 5 gün süreyle daha tutuklu kalmasını talep etti.

Girne Kaza Mahkemesi Yargıcı Mesut Mesutoğlu, meseleyle ilgili tahkikatın salimen yürütülmesine olanak sağlamak amacıyla zanlı aleyhine 5 günlük ek tutukluluk emri verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2017, 11:37
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110