banner6

Tecavüzden iki yıl hapse mahkum oldu, kararın ardından basına saldırmak istedi

banner37

23 yaşındaki genci kaçırıp, borç senedi imzalatıp, tecavüz ettikten sonra bin 500 TL parasını zorla alan zanlı Murat Buhur’un koruması Atakan Demirtaş, 2 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Tecavüzden iki yıl hapse mahkum oldu, kararın ardından basına saldırmak istedi
banner99

Emine UYSAL

Lefkoşa'da 23 yaşındaki genç bir adamı kaçırıp, borç senedi imzalatıp, tecavüz ettikten sonra bin 500 TL parasını zorla almakla suçlanan Murat Buhur’un koruması Atakan Demirtaş, iki yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Ağır Ceza Mahkemesi’nin kararına sinirlenen Atakan Demirtaş, mahkeme çıkışı basına saldırmak istedi, polis saldırıyı önledi.

“Cinsel tecavüz”, “Soygun”, “Cinsel ilişkiye girmek için alıkoyma”, “Şiddet tehdidi”, “Resmi evrak sahteleme, tedavüle sürme”, “Kumar oynamak” suçlamalarıyla hükümsüz tutuklu bulunan zanlı Murat Buhur ise aleyhine getirilen davaları kabul etmedi. Buhur’un dava kararı duruşmanın ardından açıklanacak.

Murat Buhur’un tecavüz ve soygun eylemlerinin hemen ardından müştekiden zorla ve şiddet kullanılarak alınan bin 500 TL ile kumara gittiği belirtilmişti. Buhur’un ayrıca kullanımında olan ve emare alınan aracın koçanını sahtelediği de ortaya çıkmıştı.

Koruma suçlarını kabul etti

“Cinsel dokunulmazlığı ihlal etmek için alıkoymak”, “Cinsel saldırı” ve “Soygun” suçlamalarıyla itham edilen Atakan Demirtaş aleyhine getirilen davaları kabul etti.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde Başkan Melek Esendağlı, Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi ve Yargıç Murat Soytaç’ın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına savcı Aliye Özçınar hazır bulundu.

Dava kararını okuyan Yargıç Murat Soytaç, cinsel suçlarda yaşanan artışın, toplumda ciddi huzursuzluğa neden olduğuna vurgu yaptı.

Soytaç, Murat Buhur’un konu suçların işlenişindeki rolünün daha fazla olduğuna işaret ederek, sanığın suçların işlenişinde gözcülük yaptığını ve müştekiye vurarak mukavemetinin kırılmasına neden olduğunu belirtti.

Sanık ile Murat Buhur’un zincirleme şekilde suç işlediğine işaret eden Yargıç Murat Soytaç, iki sanığın müştekiyi kaçırıp, cinsel saldırıda bulunup, bankamatiğe götürerek, şiddet tehdidi ile bankamatikten para çekmesini sağlayıp, soygun suçunu işlediklerini anımsattı.

Soytaç, bu suçların son derece ciddi ve vahim olup, toplumun huzurunu kaçırdığına işaret etti.

Cinsel suçların artış gösterdiğini belirten Soytaç, cinsel suçların toplumda infiale neden olduğundan söz etti.

Murat Buhur’un suçların işlenişinde belirleyici rol oynadığına vurgu yapan Soytaç, sanığın 20, Murat Buhur’un ise 32 yaşında bir kişi olmasına değindi.

Yargıç Murat Soytaç, parçalanmış bir ailesi olan 20 yaşındaki Atakan Demirtaş’ı, Murat Buhur’un etkisi altında kaldığını söyledi.

Sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinen Soytaç, sanığa oybirliği ile 2 yıl hapis cezası verdiklerini açıkladı.

Olay nasıl gelişmişti?

23 yaşındaki bir genç, 19 Mart 2017 tarihinde ağlayarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü'ne gidip, Lefkoşa'da faaliyet gösteren bir işletmenin müdürü olan Murat Buhur'la buluştuğunu ancak cinsel ilişkide bulunmak istemediği halde, araca saklanan Buhur'un koruması Atakan Demirtaş'ın da tehdidiyle cinsel tecavüze uğradığı yönünde şikâyette bulunmuştu.

23 yaşındaki müşteki, Murat Buhur ile Atakan Demirtaş'ın, kendisine zorla 5 bin TL borç senedi imzalattığını ve tecavüze uğradıktan sonra bir banka ATM'sinden bin 500 TL para çekip, elinden alındığı yönünde ifade vermişti.

Müşteki genç ayrıca, internet sitesinde tanıştığı ve buluştuğu Murat Buhur'la buluştuğunda onu beğenmediğini, cinsel ilişkiye girmek istemediğini ve bahane olarak da "500 Euro ver, birlikte olalım" dediğini ve saldırıya uğradığını polise anlatmıştı.

banner134

Polis, sanık Murat Buhur'un, 19 Mart'ta saat 15.30'da 23 yaşındaki Ö. Y. H'yle Sülkem Simit Evi önünde buluştuklarını ve Buhur'un salon aracıyla buluşma yerine geldiğini anlatmıştı.

Polis, Atakan Demirtaş’ın, aracın arka koltuğunda gizlendiğini ve müştekinin sırtına yumruk vurduktan sonra müştekiyi, Kanlıköy'de boş araziye götürdüklerini belirlemişti.

Polis, müştekiyi, zanlı Murat Buhur'la birlikte olması için tehdit ettiklerini belirterek, boş bir kâğıda 5 bin TL'lik borç senedi imzalatıp, toplam uzunluğu 19 santim olan bıçağı gösterip, tehdit ederek, müştekiyle zorla cinsel ilişkiye girdiğini anlatmıştı.

Polis, tecavüz anında Atakan Demirtaş'ın aracın dışına çıkarak, gözcülük yaptığını belirlemişti.

Sanıklar, müştekiyi, Metropol bölgesindeki Ziraat Bankası ATM'sine götürüp, borç senedi olduğu gerekçesiyle toplam bin 500 TL parasını çekmesini sağlayarak, parayı zorla alıp, soygun suçunu işlemişti.

 

 

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2017, 10:21
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104